Niğde’de 'Sıfır Atık Projesi' başladı

Niğde’de 'Sıfır Atık Projesi' başladı

NİĞDE Valiliği’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın katkılarıyla hayata geçireceği 'Sıfır Atık Projesi' resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine tanıtımı yapıldı.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Valiliği’nin Çevre ve Şehircilik Bakanlığı'nın katkılarıyla hayata geçireceği 'Sıfır Atık Projesi' resmi kurumlar ve sivil toplum kuruluşlarının temsilcilerine tanıtımı yapıldı.

Programa Niğde Valisi Yılmaz Şimşek ve eşi Çiğdem Şimşek,  Niğde Belediye Başkanı Rifat Özkan, Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, İl Jandarma Komutanı İdris Tataroğlu, Emniyet Müdürü Salim Cebeloğlu, Kaymakamlar, Belediye Başkanları ve sivil toplum  temsilcileri katıldı. Vali Yılmaz Şimşek, ‘Sıfır Atık Hedefi ile Geleceğe Değer Kattık” sloganıyla başlattıkları 'Sıfır Atık Projesi’ne vatandaşların desteği ile Niğde’nin örnek gösterilen bir il konumuna geleceğini söyledi. Şimşek, "Sıfır Atık Projesi'ni ilimizde de uygulamaya koymuş bulunmaktayız. Projenin uygulanmasında Niğde olarak hedefimiz İddialı olmak ve diğer şehirlere öncü olmaktır. Bu kapsamda, örnek alan değil örnek olan bir il olabilmemiz için başta bu salonda bulunanlar olmak üzere İlimizdeki tüm toplum kesimlerin projenin uygulanmasına ve yaygınlaştırılmasına etkin katılım sağlamaları ve destek vermeleri önem arz etmektedir. Bu anlamda tüm kurum amirlerimizin öncelikle geri dönüşüm kutularını temin ederek işe başlamaları, kurumlarında belirlenen ve eğitim alan odak noktası personelleri ile birlikte projenin uygulama safhalarını dikkatli bir şekilde takip etmeleri gerekmektedir" oiye konuştu. Programda, Çevre ve Şehircilik Müdürlüğü yetkililerinin yaptığı sunum sonrası Çevre Eğitim Merkezi’nde eğitim alan Kahraman Çevreci çocuklara madalya töreni düzenlendi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS