Niğde'yi uluslararası yarışmada temsil edecekler

Niğde'yi uluslararası yarışmada temsil edecekler

NİĞDE Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye'de Fikret Yüksel Foundation Vakfı tarafından organize edilen ve SolidWorks  ana sponsoru olduğu bu yılda uluslararası olarak dünyada 6 ülkede Regional FRC Amerika, Çin, Avustralya, Kanada, Meksika ile birlikte Türkiye'de 9-12 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul Ülker Arena Spor Salonu'nda yapılacak olan yarışmaya öğretmenler ve öğrenciler katılacak.

 
Adnan ÇELEBİ/NİĞDE, (DHA)- NİĞDE Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Türkiye'de Fikret Yüksel Foundation Vakfı tarafından organize edilen ve SolidWorks  ana sponsoru olduğu bu yılda uluslararası olarak dünyada 6 ülkede Regional FRC Amerika, Çin, Avustralya, Kanada, Meksika ile birlikte Türkiye'de 9-12 Mart 2018 tarihlerinde İstanbul Ülker Arena Spor Salonu'nda yapılacak olan yarışmaya öğretmenler ve öğrenciler katılacak.

Niğde Şehit Fazıl Doğruöz Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğretmeni ve aynı zamanda yarışma mentörü Erkan Doğan, İstanbul'da 2-5 Ocak tarihleri arasında SolidWorks programının vermiş olduğu eğitime okulları adına 2 öğretmen ve öğrencilerin katıldığını belirterek, "Bütün dünya ile birlikte Türkiye'de aynı gün ve saatte eş zamanlı olarak yapılan Fırst Power Up Kickoff 2018 Robot yarışması oyun teması  İstanbul Perpa Ticaret Merkezinde 50 takımın katılımıyla açıklanmıştır. Toplantıya Okul müdürü, öğretmen ve öğrenciler katılmıştır. Burada yapılan toplantıdan sonra robotics kitler teslim alınmıştır. Robot yapımı ve diğer çalışmalar için tanınan 6 haftalık süre başlamıştır.  

9-12 Mart 2018 tarihinde yapılacak olan yarışmaya ulusal sponsorlarımız Fikret Yüksel Vakfı, 6000 dolar giriş ücretini karşılamıştır" dedi.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS