Patates tohumunda, 'Y virüsü' çalıştayı düzenlendi

Patates tohumunda, 'Y virüsü' çalıştayı düzenlendi

NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi tarafından Patates Y Virüsü: Patates Yetiştiriciliğinde Süregelen Problemler ve  Mücadele çalıştayı düzenlendi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi tarafından Patates Y Virüsü: Patates Yetiştiriciliğinde Süregelen Problemler ve  Mücadele çalıştayı düzenlendi.

Çalıştaya Niğde Ömer Halisdemir Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Muhsin Kar, Tarımsal Araştırmalar ve Politikalar Genel Müdürlüğü Bitki Sağlığı Araştırmaları Daire Başkanı Dr. Suat Kaymak, Niğde Patates Araştırma Enstitüsü Müdürü Uğur Pırlak ve davetliler katıldı.

Tarım Bilimleri ve Teknoloji Fakültesi Bitkisel üretim ve Teknolojileri Bölüm Başkanı Prof. Dr. Çiğdem Ulubaş Serçe çalıştayda yaptığı konuşmada, “Niğde bölgesi için çok önemli bir ürün olan patates bitkisinde, özellikle tohumluk patateste üretiminde en büyük problemlerden olan patates Y virüsü hakkında çalıştay düzenledik. Bu toplantı kapsamında ülkemizde ve dünya da tohumluk patates üretiminde patates yetiştiriciliğinde patates  Y virüsünün oluşturduğu sorunlar nelerdir  bunların çözümünde öncelikle hangi alanlarda çalışmalar yapılmalıdır ve özüm önerileri nelerdir.  Cevap bulmaya ve rapor hazırlamaya  çalışacağız" dedi. Açılış konuşmasının ardından çalıştaya geçildi.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS