TARSİM’den Niğdeli üreticilere bilgilendirme

TARSİM’den Niğdeli üreticilere bilgilendirme

 TARSİM Konya Bölge Müdürlüğü tarafından İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğü toplantı salonunda Niğdeli üreticilere yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

 


Adnan ÇELEBİ/NİĞDE,(DHA)- TARSİM Konya Bölge Müdürlüğü tarafından İl Gıda Tarım ve Hayvancılık müdürlüğü toplantı salonunda Niğdeli üreticilere yönelik tanıtım ve bilgilendirme toplantısı düzenlendi.

Toplantıya İl Gıda Tarım ve Hayvancılık Müdür Yardımcısı Hacı Yusuf Parlak, TARSİM Konya Bölge Müdürü Mehmet Halis Yamak, İl Müdürlüğü personeli ve üreticiler katıldı. TARSİM Konya Bölge Müdürü Mehmet Halis Yamak yaptığı sunum ile Devlet Destekli Tarım Sigortaları Sistemi'nin işleyişi, 2018 yılı uygulamaları ve değişiklikleri ile ilgili bilgi vererek üreticilerden gelen soruları cevapladı.  Yamak, "Zira mesai arkadaşlarımla birlikte sahadaki bütün çalışmalarımızda, siz çiftçilerimizi ziyaretlerimizde hep dile getiriyoruz: İleride herhangi bir sıkıntı ile karşı karşıya kalmamanız ve siz çiftçilerimizin yaşayabileceği muhtemel mağduriyetlerin giderilmesi için muhakkak surette Tarım Sigortası yaptırmanızı öneriyoruz. Bunun gelişmesi için elimizden gelen bütün çabayı gösteriyoruz"dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS