Ulukışla’da, Işılak coşkusu 

Ulukışla’da, Işılak coşkusu 

NİĞDE’nin Ulukışla ilçesinde, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçı Uğur Işılak konser verdi.

Malik GÖDELİNER/ULUKIŞLA, (Niğde), (DHA)- NİĞDE’nin Ulukışla ilçesinde, ‘15 Temmuz Demokrasi ve Milli Birlik Günü’ etkinlikleri kapsamında ünlü sanatçı Uğur Işılak konser verdi.

Ulukışla Belediyesi tarafından Şehit Ömer Halisdemir meydanında düzenlenen konseri İlçe Kaymakam vekili Nurullah Cemil Erciyas, Belediye Başkanı Ali Uğurlu, Ak Parti Niğde İl Başkanı Mahmut Peşin, Şehit Ömer Halisdemir’in babası Hasan Hüseyin Halisdemir, Emniyet Amiri Ali Rıza Yılmaz, Ulukışla Şehit ve Gaziler Derneği Başkanı Ramazan Gündüz, il genel ve belediye meclis üyeleri ile yaklaşık bin kişi izledi. Akdeniz Mehteran Takımının gösterisinden sonra sahne alan Uğur Işılak programına ‘kalktı göç eyledi avşar elleri’ türküsü ile başladı. Sahnede yaklaşık 2 saat kalan sanatçıya, yöresel kültürü yansıtan çeşitli hediyeler verildi. Şehit oğlu adına düzenlenen geceye katılan baba Hasan Hüseyin Halisdemir, “Başta Şehit Ömer Halisdemir olmak üzere tüm şehitlerimize rahmetler diliyorum. Türk milletine, Türk devletine sonsuz teşekkür ediyoruz. Vatansız olmaz ama anne babasız olur. Bir Ömer gider, bin Ömer gelir” diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS