Üniversitede 'Dijital Ekonomi ve Rekabet Kurumu' konuşuldu

Üniversitede 'Dijital Ekonomi ve Rekabet Kurumu' konuşuldu

NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde  kariyer buluşmaları kapsamında, “Dijital Ekonomi ve Rekabet Kurumu” konulu konferans düzenlendi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Ömer Halisdemir Üniversitesi’nde  kariyer buluşmaları kapsamında, “Dijital Ekonomi ve Rekabet Kurumu” konulu konferans düzenlendi.


Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak ile Uzman İbrahim Hilmi Koçak’ın konuşmacı olarak katıldığı etkinlik,  Rektör  Prof. Dr. Muhsin Kar, Fakülte Dekanları, akademik ve idari personel ile öğrencilerin katılımıyla gerçekleştirildi. Şehit Ömer Halisdemir Kongre ve Kültür Merkezi Salon 1923’te düzenlenen konferansın açış konuşmasını yapan Rektör Prof. Dr. Muhsin Kar, Rekabet Kurumunun düzenleyici kurumlardan biri olduğunu ifade ederek, devletin ekonomideki rolü ve ağırlığının ne olması gerektiğini, geçmişten günümüze örneklendirmelerle açıkladı. Rekabet Kurumu Başkanı Prof. Dr. Ömer Torlak ise programda yaptığı konuşmada, geçmişten günümüze rekabet ve piyasa olgusu, rekabet kurumunun çalışmaları, dijitalleşen ekonomide yeni olgular gibi konular hakkında bilgiler verdi. “Rekabet Kurumunda Kariyer” konulu sunumuyla, Rekabet Kurumu Uzmanı İbrahim Hilmi Koçak konuşma yaptı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS