Vali Şimşek GAMER’de incelemelerde bulundu

Vali Şimşek GAMER’de incelemelerde bulundu

NİĞDE Valisi Yılmaz Şimşek, yeni oluşturulan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi  (GAMER) ve 112 Acil Çağrı Merkezi binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Valisi Yılmaz Şimşek, yeni oluşturulan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi  (GAMER) ve 112 Acil Çağrı Merkezi binasını ziyaret ederek incelemelerde bulundu.

Gerçekleştirdiği ziyarette Bilgisayar Kontrol Sistemi’ni inceleyen Vali  Şimşek, 112 acil Çağrı Merkezi Müdürü İzzet Gebelek’ten çalışmalar hakkında bilgi aldı. Vali Şimşek, Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi sayesinde oluşturulacak kriz yönetimi ile olağanüstü durumlara daha hızlı müdahale sağlanacağını belirtti. Şimşek, "“İçişleri Bakanlığı tarafından yayınlanan genelge doğrultusunda Niğde 112 Acil Çağrı Merkezinde oluşturulan Güvenlik ve Acil Durumlar Koordinasyon Merkezi aracılığı ile insanların yoğun olarak kullandığı risk oluşturan mekânlardan kesintisiz ve güvenilir bir görüntü sağlanacak. Böylece tek merkezden yönetilen bilgi ve iletişim alt yapısı oluşturulacak. Bütün verilere 7 gün 24 saat süreyle ulaşılabilecek. Burada bir kriz anında ilimizdeki tüm olaylara müdahale etme şansına sahibiz. Burada ilgili biri amirleriyle birlikte valiliği veya ilgili vali yardımcısının başkanlığında krizin yönetimi sağlanmış olacak”


FOTOĞRAFLI


 


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS