Vali Şimşek: Niğde'ye 9 yeni okul yapılacak

Vali Şimşek: Niğde'ye 9 yeni okul yapılacak

NİĞDE Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde’de 2018 yılında eğitime 57 milyon  622 bin TL yatırım yapılacağını belirterek,  9 yeni okul yapılacağını söyledi.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA)-NİĞDE Valisi Yılmaz Şimşek, Niğde’de 2018 yılında eğitime 57 milyon  622 bin TL yatırım yapılacağını belirterek,  9 yeni okul yapılacağını söyledi.


Eğitime yapılan yatırımın geleceğe yapılan yatırım olduğu belirten Vali Yılmaz Şimşek, "Bizler de bu anlayışla hareket ederek çocuklarımızın daha kaliteli eğitim alabilmeleri için gereken her türlü gayreti göstermeliyiz. Çocuklarımızın, nitelikli, üretken, kendisine, ailesine, ülkesine ve tüm insanlığa faydalı iyi bireyler olarak yetiştirilmesi konusunda gerek biz yöneticiler, öğretmenlerimiz gerekse velilerimiz var gücümüzle çalışmalıyız" dedi. <

Yine ilkokul projesinde dersliklere ek olarak fen laboratuvarları, resim ve müzik derslikleri, faaliyet ve oyun odası, çok amaçlı salon, kütüphane, okul aile birliği salonu, beden eğitimi salonu ve kantin bulinduğunu da anlatan Vali Şimşek, " 2018 yılında eğitime 57 milyon  622 bin TL yatırım ile 9 yeni okul yapılacak. 720 öğrenci kapasiteli 24 derslikli olarak tasarlanan ilkokul projeleri, çevre düzenlemesi ile de öğrencilerimizin tüm ihtiyaçlarına cevap verebilecektir. 2018 yılında eğitime 57 milyon  622 bin TL yatırım yapılacağını belirterek,  9 yeni okul yapılacağını söyledi. Yatırım programına alınan projeler tamamlandığında ilimiz genelinde ikili eğitim yapan okulumuz kalmayacaktır" diye konuştu.


 

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS