Vali Şimşek, okuma yazma kurslarını ziyaret etti

Vali Şimşek, okuma yazma kurslarını ziyaret etti

NİĞDE Valisi Yılmaz Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında Yıldıztepe kasabasında açılan kursu ziyaret etti.

Ali KADI/NİĞDE,(DHA) - NİĞDE Valisi Yılmaz Şimşek, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan’ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında Yıldıztepe kasabasında açılan kursu ziyaret etti.

Zeynep Erden Ortaokulunda açılan okuma yazma kursuna gerçekleştirdiği ziyarette kursa katılanlarla bir süre sohbet eden Vali  Şimşek; “Cumhurbaşkanımız Recep Tayyip Erdoğan ve eşi Emine Erdoğan'ın başlattığı okuma yazma seferberliği kapsamında ilimiz genelinde çalışmalarımızı yürütüyoruz. Şu ana kadar okuma yazma bilmeyen vatandaşlarımızın tespiti yapılarak kurslarımızı başlatmış bulunuyoruz. Tabi ki süreç içerisinde vatandaşlarımızın kayıtları devam etmektedir. Amacımız ilimizde tek bir okuma yazma bilmeyen vatandaşımızın kalmamasıdır. Verilen kursların ardından vatandaşlarımızın sosyal hayatın içerisinde işlemlerini kimseden yardım almadan ve kolayca yapabileceklerine inanıyorum. Tüm kursiyerlerimizi tebrik ediyor, başarılar diliyorum” dedi. Ziyaretin ardından Vali Yılmaz Şimşek, İl Milli Eğitim Müdürü Halil İbrahim Yaşar, okul yöneticileri ve öğretmenlerle toplantı yaparak kursiyerlerin durumları hakkında bilgi aldı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS