530 rakımlı Boztepe'ye iki proje birden

530 rakımlı Boztepe'ye iki proje birden

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Boztepe’de hayata geçirilecek “Dört Mevsim Bulutlara Dokunun” Projesi’nde çalışmalara başladığını söyledi.

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) - ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Boztepe’de hayata geçirilecek “Dört Mevsim Bulutlara Dokunun” Projesi’nde çalışmalara başladığını söyledi.


Ordu’nun Altınordu ilçesinde 530 rakımlı Boztepe’ye ulaşımı kolaylaştıracak 3 şeritli sıcak asfalt yol çalışmasının ardından, ‘Dört Mevsim Bulutlara Dokunun Projesi’nde de çalışmaların başladığını belirten Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, projenin kent turizmi açısından önem taşıdığını, Macera Parkı Projesi'nin de kısa sürede başlayacağını söyledi.


 Projenin doğayla uyumlu olduğunu, mülkiyeti Büyükşehir Belediyesi’ne ait 11 bin 159 metrekare alan üzerine toplam 11 dairelik, 5 adet villa tipi otel ile 1 adet restoran yapılacağını vurgulayan Başkan Yılmaz, “Ordu turizminin önemli cazibe noktalarından biri olan Boztepe’nin cazibesini daha da artırmak için Büyükşehir Belediyesi olarak çeşitli projeler hazırladık. Bu kapsamda ulaşımı kolaylaştırmak amacıyla 3 şeritli sıcak asfalt yol çalışmalarımız devam ederken, şimdi de tamamen doğaya uyumlu olacak  'Dört Mevsim Bulutlara Dokunun' Projesi’ni hayata geçiriyoruz. Yine bölgeye toplam 11 dönüm bir alan üzerine uygulayacağımız Macera Parkı Projemiz kapsamında, zorluk derecesine göre kolay, orta, zor ve çok zor olmak üzere 4 adet ağaç arası oyun parkurları, çocuk parkuru, her yaş grubuna hitap edecek pentatlon alanı, 11 metre yüksekliğinde dev salıncak, yürüyüş ve oturma alanları, atlama kulesi ve zipline yapılacak. Yakın bir zamanda bu projemizde de çalışmalara başlayacağız. Yapacağımız irili ufaklı dokunuşlarla Boztepe, adından sıkça söz ettiren ve merak uyandıran bir görünüme kavuşacak” dedi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS