Büyükşehir Belediyesi altyapıdan çıkanları sergiliyor

Büyükşehir Belediyesi altyapıdan çıkanları sergiliyor

ORDU Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan altyapı çalışmlarında çıkarılan eski içme suyu boruları standda sergileniyor.

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) - ORDU Büyükşehir Belediyesi'ne bağlı Ordu Su ve Kanalizasyon İdaresi (OSKİ) Genel Müdürlüğü tarafından yapılan altyapı çalışmlarında çıkarılan eski içme suyu boruları standda sergileniyor.

OSKİ tarafından, Altınordu ilçe merkezinde altyapı çalışmalarında çıkarılan eski içme suyu boruları kent merkezinde bulunna bir Alışveriş Merkezi'nde standda sergilenmeye başladı. Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, sergiyi gezerek, uzun ömürlü ve paslanma riski olmayan borular yerleştirildiğini söyledi. Kentin 19 ilçesinde çalışmaların devam ettiğini vurgulayan Başkan Yılmaz, "OSKİ Genel Müdürlüğü olarak, 19 ilçemizde altyapı çalışması başlatmış olup,  Altınordu ilçemizde çalışmalarımızı tamamladık. İlçemizin altyapısından çıkan eskimiş borular, bu zamana kadar halkımızın nasıl sular içtiğini ve bizim yerleştirdiğimiz borular ise insanımızın sağlığına ne denli değer verdiğimizi gözler önüne seriyor. Yaptığımız yatırımlar ile sağlık açısından büyük risk taşıyan içme suyu hatları, daha uzun ömürlü ve paslanma riski olmayan içme suyu borularıyla değiştirildi. Daha önce kazılardan çıkan paslı, tıkanmış ve kullanılamaz hale gelmiş boruları mecliste kamuoyuna sunmuştuk. Şimdi ise bu malzemeleri alışveriş merkezinde sergiliyoruz. Stant açmaktaki amacımız, vatandaşlarımızın ne denli hassas çalışmalar yürüttüğümüzü görmesi. Büyükşehir Belediyesi olarak, günü kurtarmak için değil, geleceği inşa etmek için yatırım yaptığımız ortada" dedi.

FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS