Büyükşehir Belediyesi'nden Fatsa'ya mega projeler

Büyükşehir Belediyesi'nden Fatsa'ya mega projeler

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu ilçesinde uygulanan bazı önemli projelerin Fatsa ilçesinde de uygulamaya koyulduğunu belirterek, 3 önemli projede çalışmaların sürdüğünü söyledi.

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) - ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Altınordu ilçesinde uygulanan bazı önemli projelerin Fatsa ilçesinde de uygulamaya koyulduğunu belirterek, 3 önemli projede çalışmaların sürdüğünü söyledi.
Ordu Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, Fatsa ilçesinde yapım çalışmaları süren Dış Cephe İyileştirme Projesi, Yayalaştırma Projesi ve Meydan Projesi'yle ilgili değerlendirmede bulundu. Fatsa'da sahil boyunca 168 binada dış ceple iyileştirme çalışmalarının tamamlandığını belirten Başkan Yılmaz, "Dış cephelerin mantolama ve boyaması, süsleme olarak dikmeleri, kat silmeleri, zemin kat iş yerlerinde alüminyum kompozit kaplamaları, doğrama ve merkezi sistem anten dönüşümlerini gerçekleştirerek Fatsa’mıza modern bir görünüm kazandırdık. Yayalaştırma projesiyle ilgili trafiğe kapatılan Eeski Hal sokak, Aşiyan sokak, Plevne caddesi ve meydanı, Gülhan sokak, Hisar sokak, Reşadiye caddesi, Pazar caddesi ve Meydan sokakta uyguladığımız proje ile ilçe merkezimizi hem modern bir görünüme kavuşturduk hem de yaya trafiğinin yoğun olduğu bu bölgemizde vatandaşlarımızın rahatça gezip dolaşabileceği bir alan ortaya çıkardık. Fatsalı hemşehrilerimize hayırlı uğurlu olsun" dedi. 
Cumhuriyet meydanı projesi ile ilgili çalışmalarında devam ettiğini de vurgulayan Başkan Yılmaz, "Dış Cephe İyileştirme ve Yayalaştırma Proje’mizin ardından, bir mega eseri daha ilçemizin hizmetine sunuyoruz. Fatsa’mızda yeni yaşam alanı ile Cumhuriyet Meydanı'ndaki yapım çalışmalarımız devam ediyor. Toplam 6 bin metrekarelik alan üzerinde hazırlanan projemizin altında 2 bin 550 metrekarelik 81 araçlık kapalı otopark üstü meydan olacak. Şimdiye kadar yapılan çalışmalarla birlikte yüzde 50’si tamamlanan projemiz kapsamında, 6 bin 250 metreküp beton dökülerek 5 bin metre uzunluğunda, 220 adet fore kazık imalatı yapıldı ve kapalı otoparkın grobetonu döküldü. Bundan sonrasında ise temel altı izolasyon ve temel demir işlerine başlanılacak” şeklinde konuştu.
FOTOĞRAFLI

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS