Büyükşehir Belediyesi'nin dış cephe iyileştirme çalışması takdir topluyor

Büyükşehir Belediyesi'nin dış cephe iyileştirme çalışması takdir topluyor

ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, dış cephe iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Hayata geçirdiğimiz projelerle birlikte Ordu’muz, Karadeniz’de kentsel dönüşümü en fazla hisseden iller arasına girdi.

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) - ORDU Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, dış cephe iyileştirme çalışmalarının devam ettiğini belirterek, “Hayata geçirdiğimiz projelerle birlikte Ordu’muz, Karadeniz’de kentsel dönüşümü en fazla hisseden iller arasına girdi. İlimizi bölgemizde cazibe merkezi olacak modern bir kent haline getiriyoruz” dedi.


Büyükşehir Belediyesi tarafından Altınordu ilçesinden geçen Karadeniz Sahil Yolu güzergahında yürütülen dış cephe iyileştirme çalışmaları sürüyor. Akyazı Mahallesi'nde ki Rus pazarı kavşağı ile Kumbaşı liman mevkiine kadar olan Karadeniz Sahil Yolu güzergahında yolun sağında ve solundaki binaları kapsayan projede çalışmalar tamamlandı. Çalışma yapılan bölgelerde estetiğin ön plana çıktığına dikkat çeken Başkan Enver Yılmaz, “2'nci etapta 6.5 kilometre uzunluğundaki güzergahta toplam 225 binanın dış cephesini yeniledik. Bina cephelerindeki reklam tabelalarını ve önlerindeki totem tabelaları kaldırarak göz zevkini bozan görüntüye son verdik. Yayalaştırma çalışmalarını sürdürdüğümüz Süleyman Felek caddemizde 135 binanın cephe iyileştirmesini tamamlayarak projemizde yüzde 80 seviyesine geldik. Gerçekleştirdiğimiz projelerle birlikte Ordu ilimiz, Karadeniz’de kentsel dönüşümü en fazla hisseden iller arasına girdi. İlimizi bölgemizde cazibe merkezi olacak modern bir kent haline getiriyoruz” dedi.


Ünye ve Fatsa ilçelerinde de uygulamaya konulan dış cephe iyileştirme projelerinin devam ettiğini de belirten Başkan Enver Yılmaz, “Fatsa ilçemizde 168 binanın 139’unda, Ünye ilçemizde ise 180 binanın 113’ünde cephe iyileştirme çalışmalarımız tamamlandı. Bu kapsamda, dış cephelerin mantolama ve boyaması, süsleme olarak dikmeleri, kat silmeleri, zemin kat iş yerlerinde alüminyum kompozit kaplamaları, doğrama ve merkezi sistem anten dönüşümü yapılıyor” şeklinde konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS