ordu haberleri

'Çikolata Park' yapımı sürüyor

'Çikolata Park' yapımı sürüyor

Nedim KOVAN/ORDU, (DHA) - ORDU Büyükşehir Belediyesi tarafından Gülyalı ilçesine yapılan Çikolata Park Projesi’nde çalışmalar hızlı şekilde ilerliyor.Büyükşehir Belediye Başkanı Enver Yılmaz, projenin takvimine uygun olarak devam ettiğini ve öngörülen süre içerisinde hizmete açılacağını söyledi.

Büyükşehir Belediye Başkanı Enver yılmaz, Gülyalı ilçesinde Ordu-Giresun Havalimanı yakınında hizmet verecek olan Çikolata Park Projesi'nde çalışmaların devam ettiğini söyledi. Proje kapsamındaki bazı çalışmaların bitme aşamasına geldiğini belirten Başkan Yılmaz, “Proje alanında yağmur suyu ve kanalizasyon hattı döşeme çalışmaları, üst kat seyir terasındaki seramik döşeme imalatları ve çevre aydınlatma ile ilgili altyapı çalışmaları tamamlandı. Çocuk oyun grubu ve fitness aletlerinin montajı yapıldı, yürüyüş yollarının tesviye çalışmaları ise bitmek üzere. Restoran ve nikah salonu olacak yapılardaki iç mekan çalışmaları ile satış büfelerinin çelik imalatları devam ediyor. Önümüzdeki haftalarda ise döşeme, yürüyüş yollarının baskı beton imalatları ile boya, sıva gibi iç mekan imalatları, peyzaj çalışmaları ve aydınlatma elemanlarının montajı yapılacak. İnşallah projeyle ilgili çalışmaları öngörülen tarihte tamamlayarak, çok güzel bir yaşam alanını daha vatandaşlarımızın hizmetine sunacağız” dedi.

 

ÇİKOLATA PARK 8 BLOKTAN OLUŞACAK

 

Yapılan revizyonla birlikte 8 blok olarak planlanan projede A ve B1 Blok, 938 metrekare kapalı alana sahip olup 320 metrekare restoran, mutfak, çocuk oyun alanı, bay ve bayan wc, bay ve bayan mescit ve abdest alma yerleri, depolama alanları, personel odası ve ofislerden oluşacak. B3 Blok, 550 metrekare kapalı alana sahip olup 367 metrekare çok amaçlı salon, bay ve bayan wc, fuaye, depo, elektrik odası ve kulisten meydana gelecek. C Blok, 370 m2 kapalı alana sahip olup içerisinde 117 metrekare ve 81 kişilik, 192 metrekare ve 156 kişilik olmak üzere toplam iki adet nikah salonu, bekleme salonları, bay ve bayan wc yer alacak. Satış birimlerinin faaliyet göstereceği E ve F Blok’ta ise 1 adet 47 metrekare, 3 adet 117 metrekare, 1 adet 164 metrekare ve 3 adet 288 metrekare satış birimi yapılacak. B2 Blok geçiş alanı ve D Blok ise seyir terası olarak hizmet verecek. B1, B3 ve C Blok’ta da seyir terasları olacak.

 

PROJE İÇERİSİNDE SPOR ALANLARI DA OLACAK

 

Çevre düzenlemesi kapsamında ise sert zemin kaplamaları, yeşil alanlar, çocuk oyun alanları, 30x50 metre ölçülerinde sentetik çim yüzeyli halı saha ve halı sahaya ait giyinme odası, 1 adet akrilik zemin kaplamalı basketbol ve voleybol sahası, çevre duvarı ve ferforje imalatları, çevre aydınlatma elemanları ve giriş takı yapılacak.

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS