100 başa kadar düve alımına, yüzde 30 hibe desteği

100 başa kadar düve alımına, yüzde 30 hibe desteği

OSMANİYE İl Gıda ve Hayvancılık İl Müdür İbrahim Sağlam, 2018 yılında yapılacak Tarımsal Desteklemelere ilişkin Bakanlar Kurulu kararı kapsamında 100 başa kadar düve alımında yüzde 30'u kadar destekleme ödemesi yapılacağını söyledi.

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE İl Gıda ve Hayvancılık İl Müdür İbrahim Sağlam, 2018 yılında yapılacak Tarımsal Desteklemelere ilişkin Bakanlar Kurulu kararı kapsamında 100 başa kadar düve alımında yüzde 30'u kadar destekleme ödemesi yapılacağını söyledi.

2017 yılında 30 ilde uygulanan destekleme kapsamına bu yıl Osmaniye'nin de dahil edildiğini kaydeden Sağlam, bu kapsamda Simental, Kırmızı - Siyah Angus, Hereford, Limuzin, Şarole, Belçika Mavisi ve Jersey ırklarına ait düvelere destekleme ödemesi yapılacağını bildirdi.

İbrahim Sağlam, bu projeye Osmaniye'yi de dahil eden başta Gıda, Tarım ve Hayvancılık Bakanı Ahmet Eşref Fakıbaba’ya, projeye girmek için yoğun çalışma yapan Vali Ömer Faruk Coşkun'a, Osmaniye Milletvekilleri Dr. Suat Önal ve Mücahit Durmuşoğlu’na ildeki çiftçiler adına teşekkür etti.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS