24 kişi konfeksiyon sektöründe istihdam edildi

24 kişi konfeksiyon sektöründe istihdam edildi

OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), İşbaşı Eğitim Programı kapsamında biri engelli 24 kişiyi konfeksiyon işçiliği sektöründe istihdama kazandırdı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) -OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR), İşbaşı Eğitim Programı kapsamında biri engelli 24 kişiyi konfeksiyon işçiliği sektöründe istihdama kazandırdı. Programdan yararlanacak katılımcılar tekstil sektöründe faaliyet gösteren Cross Konfeksiyon firmasında işbaşı yaptı. İşbaşı eğitim programından faydalanan konfeksiyon işçilerinin yüzde 50'si, program sonunda işveren tarafından istihdam edilecek. İŞKUR’da görevli iş ve meslek danışmanı Onur Olcar işyerini ziyaret ederek katılımcılara programın detayları hakkında bilgi verdi.

Programın amacı ve  faydaları ile program boyunca uyulması gereken kurallar hakkında bilgi paylaşımında bulunan Onur Olcar, katılımcı ücretlerinin yanı sıra iş kazası ve meslek hastalığı ile genel sağlık sigortası primlerinin de İŞKUR tarafından karşılandığını belirtti. Olcar, program süresinin 3 ay olduğunu fakat, bilişim ve imalat sektöründe program süresinin 3 aydan 6 aya çıkartıldığını söyledi.

İstihdamı artırmak amacıyla işverenle işbirliği yaparak işbaşı eğitim programlarının sayısını artırmak için çalıştıklarını dile getiren Olcar, işgücüne nitelik ve deneyim kazandıran işbaşı eğitim programlarının hız kesmeden ilerleyen zamanlarda  da devam edeceğini kaydetti.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS