Abdülhamit Han, Geçici Barınma Merkezi'nde anıldı

Abdülhamit Han, Geçici Barınma Merkezi'nde anıldı

OSMANİYE Merkez Cevdetiye Beldesi'nde bulunan ve Türkmen kökenli Suriyeli ailelerin kaldığı Geçici Barınma Merkezi'nde, Abdülhamit Han'ı anma programı düzenlendi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Merkez Cevdetiye Beldesi'nde bulunan ve Türkmen kökenli Suriyeli ailelerin kaldığı Geçici Barınma Merkezi'nde, Abdülhamit Han'ı anma programı düzenlendi.

Sultan Abdülhamit Han'ın vefatının 100'üncü yıl dönümü vesileyle Sultan Abdülhamit'i Anlama ve Anma ile Şehitler Haftası Programı, merkez içerisindeki çok amaçlı salonda gerçekleştirildi.  İstiklal Marşının okunması ile başlayan program Kuran-ı Kerim tilaveti ile devam etti. Daha sonra Türkmen Dağı Şehitleri Sinevizyon Gösterimi sonrasında Sultan Abdulhamid Han Belgeseli yayınlandı. Suriyeli misafir öğrencilerin hazırlamış oldukları tiyatroyu ise davetliler tarafından büyük bir ilgi ile izlendi. Osmaniye'nin yetiştirdiği sanatçılardan olan Yusuf Karaburç, davetlilere konser verdi. Osmaniye Afet ve Acil Durum İl Müdürü Serhat Bulut şöyle konutu:

"Necip Fazıl ne güzel demiş: "Abdülhamit'i anlamak her şeyi anlamak olacaktır!" Cennet Mekân Sultan Abdülhamit Han’ı devrinin insanların anlayamamasının aksine şimdi anlamaya çalışıyoruz. Bu yönde gerçekleştirilen bu akşamki programı oldukça başarılı ve anlamlı biliyorum. Emeği geçen herkese şükranlarımı sunuyorum.  Suriyeli misafirlerin uyum sürecine katkı sağlayan bu tür etkinliklerin de devam etmesini diliyorum."FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS