Bir mektup bir dua gönderdiler

Bir mektup bir dua gönderdiler

– DÜZCE Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Afrin operasyonuna katılman güvenlik güçlerine üzerinde Türk Bayrağı motifi bulunan bir mendil ile içerisinde dua olan cevşen hazırladılar.

Tezcan SOLMAZ (DÜZCE), (DHA) – DÜZCE Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri, Afrin operasyonuna katılman güvenlik güçlerine üzerinde Türk Bayrağı motifi bulunan bir mendil ile içerisinde dua olan cevşen hazırladılar. Öğrencilerin kendi elleri ile hazırladıkları mektup ve cevşenler yine öğrenciler tarafından zarflara konularak sınır karakollarına gönderildi.


Türk Silahlı Kuvvetleri’nin Afrin bölgesinde sürdürdüğü operasyon 46 gündür devam ederken, tüm Türkiye’den maddi ve manevi destek devam ediyor. Bu kapsamda Düzce Zübneyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi öğrencileri Türk Silahlı Kuvvetleri mensuplarının yanında olduklarını göstermek amacıyla kendi elleri ile üzerinde Türk Bayrağı motifi bulunan mendiller ile içerisinde bela ve kötülükten koruduğuna inanılan duaların yazılı olduğu cevşen gönderdiler. Öğrenciler hazırladıkları mendil ve cevşenleri yine kendi elleri ile mektuplara koyarak sınır karakollarına ulaşması için kargoya teslim ettiler.  


Proje hakkında bilgi veren Zübeyde Hanım Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 11. sınıf öğrencisi Pakize Albayrakoğlu “Okulumuz yönetimi bu kampanyayı geliştirdi. Kampanyanın manevi boyutunun daha kuvvetli olabileceğini düşündük. Biz askerimizin ayağına taş değmesin diye onlara cevşen hazırladık. Terlerini silebilsinler diye yanına mendiller koyduk ve İçerisine duygu dolu mektuplarımızı ve helva yerleştirdik. Biz onları motive etmek istedik” dedi.


Okul Aile Birliği Başkanı Ahmet Çakır ise silahlı kuvvetlerin manevi olarak her zaman yanında olduklarını dile getirerek “Bizler bu kampanyayı Afrin’de görev yapmakta olan askerimiz için düzenledik. İşin manevi boyutunun maddi boyutundan daha önemli olduğunu düşündük. Katkıda bulunmak istedik. Okul aile birliği olarak böyle bir kampanya hazırladık. Allah askerlerimize ayaklarına bir taş bile değmeden görevlerini en iyi şekilde yerine getirerek ailelerine sağ salim kavuşmalarını nasip eylesin. Mektupların içerisine cevşen, mendil ve helva koyduk” şeklinde konuştu.

FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS