osmaniye haberleri

Buzağı desteklemesi için başvurular başladı

Buzağı desteklemesi için başvurular başladı

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Gıda Tarım ve Hayvancılık İl Müdürü İbrahim Sağlam, buzağı desteklemesi başvurularının alınmaya başladığını duyurdu.
Müdür Sağlam, 2018 yılında doğan, doğduğu işletmede 120 gün kalmış, şap ve sadece dişilere olmak üzere Brusella aşıları yapılmış olan  buzağılara  350-550  TL arası destekleme ödemesi yapılacağını, destekleme kapsamında başvuruların iki dönem halinde alınacağını ve ilk  başvurunun 2 Temmuz - 31 Ağustos tarihleri arasında ve ikinci başvuru döneminin ise 2 Mayıs ve 1 Temmuz 2019 tarihleri arasında yapılacağını ifade etti. Bu dönemlerin herhangi birinde başvuru yapan yetiştiricilerin tekrar başvuru yapmalarına gerek olmadığını kaydeden Sağlam şöyle devam etti:
"Yetiştirici eğer Damızlık Sığır Yetiştiricileri Birliği, Süt Üreticileri Birliği ve SS Hay-Koop. Birliğine üye ise üyesi olduğu birliğe, hiç bir birliğe üye olmayan yetiştiricilerin ise bizzat İl/İlçe Gıda, Tarım ve Hayvancılık Müdürlüklerine başvuruda bulunması gerekmektedir. Başvuru dönemleri dışında başvuru kabul edilmeyeceği için yetiştiricilerimizin mağdur olmaması için yukarıda belirtilen tarihlerde başvurularını yapmaları önem taşımaktadır."

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS