Düldül'ün zirvesinden Zeytin Dalı Harekatına destek

Düldül'ün zirvesinden Zeytin Dalı Harekatına destek

OSMANİYE'de bir grup dağcı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere destek amaçlı, Düziçi İlçesi'ndeki Düldül Dağı'na tırmanış yaptı.

İbrahim EMÜL/DÜZİÇİ (Osmaniye), (DHA) - OSMANİYE'de bir grup dağcı, Türk Silahlı Kuvvetlerinin (TSK) Afrin'de yürüttüğü Zeytin Dalı Harekatı'nda görev alan askerlere destek amaçlı, Düziçi İlçesi'ndeki Düldül Dağı'na tırmanış yaptı.

Osmaniye Dağcılık ve Doğa Sporları Kulübü (ODAK) tarafından düzenlenen etkinlikte 24 kişilik bir ekip, 2 bin 268 rakımlı Düldül Dağı'nın zirvesinde Türk bayrağı ve "Osmaniye'den Afrin'e selam olsun" pankartı açtı. Yoğun kar kütlesinin bulunduğu zirveye yaklaşık 4,5 saatlik tırmanışın ardından ulaşan dağcılar, zirvede Mehmetçik için dua etti. Dernek Başkanı Muhammet Doğan, Zeytin Dalı Harekatı'nı destekledikleri belirterek, "Burası Amanosların en yüksek zirvesi ve Osmaniye'mizin de en yüksek noktasıdır. Buradan Çukurova ve Kahramanmaraş tarafı rahatlıkla görülebilmekte. Bugünkü faaliyetimizi biz Afrin şehitlerimize ve orada yaralanan gazilerimize ithaf ediyoruz. Şehitlerimizin ruhları şad olsun" dedi.

ODAK Genel Sekreteri Yücel Erdoğan ise şehit ve gaziler anısına düzenlenen Düldül Dağı zirve tırmanışımızı Afrin'de vatani görevini ifa eden Mehmetçiğe ithafen başarılı bir şekilde gerçekleştirdiklerini söyledi. Erdoğan, ayrıca araç ve personel desteği sağlayan Orman ve Su İşleri Şube Müdürlüğüne, Afad, UMKE ve İl Sğalık Müdürlüğü ve faaliyete katılan herkese teşekkür etti.


FOTOĞRAFLI 


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS