Engelliler iftar yemeğinde buluştu

Engelliler iftar yemeğinde buluştu

OSMANİYE'Yİ Uluslararası Tanıtma Derneği'nin katkıları (OSTADER) ve Cebelibereket Engelliler Derneği'nin öncülüğünde kentte yaşayan engelli vatandaş ve ailelerine yönelik iftar yemeği düzenlendi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'Yİ Uluslararası Tanıtma Derneği'nin katkıları (OSTADER) ve Cebelibereket Engelliler Derneği'nin öncülüğünde kentte yaşayan engelli vatandaş ve ailelerine yönelik iftar yemeği düzenlendi.

Öğretmenevi bahçesinde bu yıl 3'üncüsü gerçekleştirilen programa yaklaşık 70 kişilik bir gurup katıldı. OSTADER Başkanı Bahri Çolpan, bu tür organizasyonları sık sık yaparak engellilerle buluşmayı, onların dertlerini sıkıntılarını dinlemeyi, sorunlarına çözüm bulma noktasında yardımcı olmayı amaç edindiklerini belirtti.

Cebeli Bereket Görme Engelliler Spor Kulübü Derneği Ziya Demez ise iftar programından dolayı katılımcılara teşekkür ederek çok mutlu olduklarını ve her sene bu tür organizasyonlarla birlikteliğin devam etmesini istediklerini söyledi. Altınokta Körler Derneği Osmaniye Şubesi Dernek Başkanı Necdet Yılmazer de Osmaniye'de iki tane görme engelli spor kulübü, iki tanede görme engelliler derneğinin olduğunu vurguladı. 7 Ocak Engelliler Spor Kulübü Başkanı Muttalip Altun ise iftar yemeğinin düzenlenmesinde emeği olanlara teşekkür etti.

Programa Osmaniye İşitme Engelliler Derneği Temsilcisi Aslı Hakat, Şanlıurfalılar Derneği Başkanı Nusret Esen, basın mensupları ile OSTADER Yönetim Kurulu üyeleri de katıldı.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS