Her bireyin 'Afet ve acil durum bilgi kartı' olmalı

Her bireyin 'Afet ve acil durum bilgi kartı' olmalı

OSMANİYE İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Serhat Bulut, vatandaşlar "Afet ve Acil Durum Bilgi Kartlarını" doldurmaya davet etti.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE İl Afet ve Acil Durum (AFAD) Müdürü Serhat Bulut, vatandaşlar "Afet ve Acil Durum Bilgi Kartlarını" doldurmaya davet etti. Müdür Bulut, "Bu kartların vatandaşlarımızın yanında olması, olası bir afet durumunda hem kendileri hem de kurtarma ekipleri açısından büyük kolaylık sağlayacaktır" dedi.

Serhat Bulut, "Afet ve acil durumlarda çocuk kaçırmaları, kayıp gibi olumsuz olayların önüne geçmek için gerçekleştirdiğimiz eğitimlerde afet ve acil durum kartlarının önemini anlatıyor, bilinçli bir toplum için "Afete Hazır Türkiye" projesi kapsamında çalışmalarımızı sürdürüyoruz. Hazırlanan afet ve acil durum bilgi kartlarında kişinin  kimlik bilgileri, adresi, sürekli rahatsızlığı, kullandığı ilaçlar, yakınlarının iletişim bilgileri gibi afet ve acil durumlarda hayati önem taşıyan bilgiler bulunmaktadır. Bu kartlar sadece küçük çocuklara yönelik olmamakla birlikte yetişkinler için de kartlarımız mevcuttur. Özellikle yaşlılar için de bu kartların doldurulması ve her daim yanlarında bulundurmaları afet ve acil durumlarda hem kendileri hem de kurtarma ekipleri açısından büyük kolaylık sağlayacaktır" dedi.

Müdür Bulut, bu kartların AFAD İl Müdürlüğünden ve "www.afad.gov.tr" adresinden temin edilebileceğini sözlerine ekledi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS