'Hunter' Alternatif Enerjili Araç Yarışları'na hazır

'Hunter' Alternatif Enerjili Araç Yarışları'na hazır

OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencileri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nca (TÜBİTAK) düzenlenen 'Alternatif Enerjili Araç Yarışları'nda elektromobil kategorisinde 'Hunter' adını verdikleri elektrikli araçla yarışacak.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA)- OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Mühendislik Fakültesi öğrencileri, Türkiye Bilimsel ve Teknolojik Araştırma Kurumu'nca (TÜBİTAK) düzenlenen 'Alternatif Enerjili Araç Yarışları'nda elektromobil kategorisinde 'Hunter' adını verdikleri elektrikli araçla yarışacak.

Elektrikli araç projesinde OKÜ Makine Mühendisliği, Elektrik Mühendisliği ve Enerji Sistemleri Mühendisliği öğrencilerinin yanı sıra işletme bölümü öğrencilerinden oluşan 20 kişilik ekip bulunuyor.

IARES kulüp ve proje danışmanı Mühendislik Fakültesi Kimya Mühendisliği Bölümü Araştırma Görevlisi Dr. Müslüm Demir, "TÜBİTAK Alternatif Enerjili Araç Yarışması'na öğrencilerimiz son hızla fedakarlık göstererek hazırlanıyorlar. Yarışlarda üniversitemizi en iyi şekilde temsil etmek istiyoruz. Bu bizim çıraklık dönemimiz, ustalık döneminde ülkemizin yapacağı yerli aracımıza ekibimiz olarak elimizden gelen desteği vermek isteriz" dedi.

TRAFİĞE ÇIKABİLECEK

IARES Kulüp Başkanı ve Hunter projesinin takım kaptanı İsa Şahin ise, "Yüzde 80 yerli olan elektrikli araç üretmekteyiz. Trafiğe rahatça çıkabilecek, araç tasarımını gerçek bir modelden kendimize uyarladık. Ustalık dönemimizde tasarımda dahil yüzde yüz yerli araç hedefliyoruz" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS