İstihdam garantili kurs

İstihdam garantili kurs

OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) ile Çardak Köyü'nde faaliyet gösteren Ertürk Tekstil Firması arasında 25 kişilik istihdam garantili kurs düzenlenecek.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Çalışma ve İş Kurumu (İŞKUR) ile Çardak Köyü'nde faaliyet gösteren Ertürk Tekstil Firması arasında 25 kişilik istihdam garantili kurs düzenlenecek. "Dokuma Konfeksiyon İşçisi" mesleğinde açılacak kurs 5 ay sürecek.
Firma yetkilileri, İŞKUR İl Müdür Vekili Hacı Akkoyunlu'yu ziyaret ederek, sağladıkları imkandan  dolayı kuruma teşekkür ettiler. Akkoyunlu ise amaçlarının işgücüne nitelik kazandırarak istihdama girişleri kolaylaştırmak olduğunu söyleyip, önümüzdeki süreçte mesleki eğitim kurslarını açmaya devam edeceklerini belirtti. Hacı Akkoyunlu, işverenlerin nitelikli  işgücü taleplerini göz önünde bulundurarak kurs ve program açtıklarını dile getirdi. İstihdam garantili kursa katılacak kişileri belirlemek üzere yapılacak mülakatların Osmaniye Çalışma ve İş Kurumu İl Müdürlüğü Hizmet Binasında 17 Temmuz tarihinde saat 10:00’da başlayacağı kaydedildi.

FOTOĞRAFLI

{$ nextTitle $}
ilgili haberler

{$ item.Category.Title $}

{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS