Karatepe-Aslantaş Açık Hava Müzesine gezi

Karatepe-Aslantaş Açık Hava Müzesine gezi

OSMANİYE Fotoğraf Sanatçıları Derneği (OFSAD) tarafından, Sosyal Destek Programı (SODES) "Çocuk Gözünden Osmaniye Projesi"  kapsamında Karatepe-Aslantaş Açık Hava Müzesine Fotoğraf Gezisi düzenlendi.

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Fotoğraf Sanatçıları Derneği (OFSAD) tarafından, Sosyal Destek Programı (SODES) "Çocuk Gözünden Osmaniye Projesi"  kapsamında Karatepe-Aslantaş Açık Hava Müzesine Fotoğraf Gezisi düzenlendi.

Karatepe Kilim Kooperatifi, Aslantaş Açık Hava müzesi ve Karatepe Antentepe Mevkiinde yapılan etkinliğe proje kapsamında fotoğraf eğitimi alan gençler ile aileleri katıldı.

Dernek Başkanı Murat Anıl, proje kapsamında yaptıkları bu gezi ile gençler ile doğada uygulama yapabilmek ve Osmaniye’nin tarihi ve turistlik yerlerini öğrencilere gezdirmeyi hedeflediklerini söyledi. Anıl, "Karatepe Kilim Kooperatifinde kır kahvaltısı ile başlayan gezimiz kilim dokuma atölyesinin gezilmesiyle devam etti. Daha sonraAslantaşAçık Hava müzesine gidildi. Görevli eşliğinde gezilen vefotoğraflanan müzenin ardından panoramik çekim için Karatepe Antentepe’ye çıkıldı. Bölgenin manzarasını panoramik fotoğraflayan gençler, gezi sonunda hatıra fotoğrafı çektirdiler" dedi. Murat Anıl, Osmaniye'yi tanıtmak adına doğa yürüyüşü eşliğinde fotoğraf çekme etkinliklerinin devam edeceğini kaydetti.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS