Kıyıdan balık tutma yarışması

Kıyıdan balık tutma yarışması

HATAY'ın Dörtyol İlçesi'nde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kıyıdan Balık Avı Turnuvası'na 100'ün üzerinde yarışmacı katıldı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - HATAY'ın Dörtyol İlçesi'nde bu yıl dördüncüsü düzenlenen Kıyıdan Balık Avı Turnuvası'na 100'ün üzerinde yarışmacı katıldı.


Osmaniye Amatör Balıkçılık ve Doğal Hayatı Koruma Derneği (OSABDER) ile Dörtyol Belediyesi tarafından Öğme-İş mevkisindeki sahilde düzenlenen program, ''Engelsiz Balıkçılar'' adı altında gerçekleştirildi. Turnuvaya katılan engelli çocuklara, olta takımı hediye edildi. OSABDER Başkanı Serdar Zini, "Engelli olmak hayatı yaşamaya engel değildir. Bakmasını görmesini bilmeyenler engellidir" dedi. Amaçlarının amatör balıkçılığa özendirmek olduğunu anlatan Başkan Zini, "Turnuvamıza, Mersin, Adana, Osmaniye, Hatay, İskenderun ve birçok ilçeden 100 üzerinde yarışmacı katılmakta. Tüm katılımcılara teşekkür ediyorum" diye konuştu. Turnaya katılan 100 yarışmacı yaklaşık 2 kilometrelik sahil boyunca hünerlerini sergilerken oltalarını denize atarak en büyük balığı tutmak için yarıştı. Kıyıdan balık avı turnuvası sonunda dereceye girenlere ödülleri törenle verildi.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS