KYK'lı Kız öğrenciler, Çanakkale gezisine uğurlandı

KYK'lı Kız öğrenciler, Çanakkale gezisine uğurlandı

OSMANİYE'de Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan 12 üniversiteli kız öğrenci, "Kuruluş'tan Çanakkale’ye Tarih ve Medeniyet Gezisi" adı altında, Kütahya, Bilecik, Bursa ve Çanakkale'yi gezecek.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu'nda kalan 12 üniversiteli kız öğrenci, "Kuruluş'tan Çanakkale’ye Tarih ve Medeniyet Gezisi" adı altında, Kütahya, Bilecik, Bursa ve Çanakkale'yi gezecek.

Bu yıl 4'üncüsü düzenlenen ve 3 gün sürecek gezi sırasında KYK’lı gençler; vatan topraklarını korumak, düşman işgaline geçit vermemek adına ülkenin farklı yerlerinden Çanakkale’ye gelen kahraman şehitleri ziyaret edecek; kabirleri başında dualar okuyacak. 81 il ve KKTC’deki yurtlarda gerçekleştirilen eğitim, sosyal, kültürel ve sportif faaliyetlere katılanlar arasından kurayla belirlenen yaklaşık 1100 öğrenci geziye katılacak. Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu Osmaniye il Müdürlüğünü temsilen yurtlarda barınan 12 öğrenci geziye katılmak üzere otobüslerle yola çıktı.

Gençlere gezi boyunca KYK yetkililerinin yanı sıra profesyonel rehberler ve uzman konuklar da eşlik edecek.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS