Mamure şehitleri dualarla anıldı

Mamure şehitleri dualarla anıldı

OSMANİYE'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıldönümü etkinlikleri nedeniyle düzenlenen geleneksel "Osmaniye Şehitlerine Yürüyor" programı Mamure Tren İstasyonu'nda gerçekleştirildi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'nin düşman işgalinden kurtuluşunun 96'ncı yıldönümü etkinlikleri nedeniyle düzenlenen geleneksel "Osmaniye Şehitlerine Yürüyor" programı Mamure Tren İstasyonu'nda gerçekleştirildi.

İl merkezine 15 kilometre uzaklıktaki istasyonda düzenlenen etkinlik için Osmaniye Garı'ndan özel tren seferi düzenlendi.

Osmaniye Gazeteciler Cemiyeti'nin yıllar önce başlatmış olduğu "Osmaniye Şehitlerine Yürüyor" programına Vali Ömer Faruk Coşkun, Ak Parti Milletvekilleri Suat Önal, Mücahit Durmuşoğlu, Garnizon Komutan Vekili Yarbay Mustafa Aslan, İl Jandarma Komutan Vekili Jandarma Albay Hacı Ali Büber, İl Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Belediye Başkan Vekili Abdullah Bukan, siyasi parti il,ilçe başkanları ve temsilcileri, kurum müdürleri, sivil toplum kuruluşları temsilcileri ve çok sayıda vatandaş katıldı.

Mamure Tren İstasyonundaki tören saygı duruşu ve İstiklal Marşının okunması ile başladı. Ardından, Zafer Camii İmam Hatibi Adem Yıldır Kuran-ı Kerim tilaveti ve daha sonra da Osmaniye İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından şehitler için dua okundu.

Sivil Toplum Kuruluşları adına Türk Kızılayı Osmaniye Şubesi Başkanı İsmet İpek günün anlam ve önemini belirten bir konuşma yaptı. İşgal sırasında Osmaniye’de verilen mücadeleyi ve milli mücadele kahramanlarımızı anlatan İsmet İpek, Mamure’de düşmana karşı verilen mücadelenin Osmaniye ve bölge için önemini anlattı. Törenin son bölümünde Osmaniye Valisi Ömer Faruk Coşkun ve protokol mensupları, üzerinde şehitlerin isimlerinin yazılı olduğu anıta karanfiller bırakarak, dualar okudular. FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS