Mersinli Ozan ve Şairler, Osmaniye'de

Mersinli Ozan ve Şairler, Osmaniye'de

MERSİN Şairler ve Yazarlar Derneği üyeleri, Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) tarafından Belediye kent Müzesi'nde düzenlenen "Şiirini al da gel" programına konuk oldular.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - MERSİN Şairler ve Yazarlar Derneği üyeleri, Osmaniye Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) tarafından Belediye kent Müzesi'nde düzenlenen "Şiirini al da gel" programına konuk oldular.

Her ayın son cumartesi günü, Belediye Kent Müzesi Şor Odasında düzenlenen programda türkü ve şiir tadında  saatler yaşandı. OŞYAD Genel Sekreteri Hatice Bahar, tüm katılımcılara dernek yönetimi adına teşekkür ederek, Kent Müzesi’ndeki etkinliğin 17'ncinin gerçekleşmesindeki en önemli unsurun, yönetim ve üyelerinin birlik ve beraberliğinden kaynaklandığını söyledi.

Dernek Başkanı Mustafa Bardak ise Osmaniye’nin tanıtılmasının öncelikleri olduğunu vurguladı.  Başkan Bardak, nisan ayı etkinliğinin 'Ekmek ödüllü Şiir Yarışması' gezisine denk gelmesi nedeniyle bu etkinliğin Hemite Köyündeki Yaşar Kemal Kültürevi Ve Parkında gerçekleşeceğini söyledi. Program süresince; Ozan Duranoğlu, Aşık Dursun Yeşiloğlu, Aşık Salih Kanbur, Ramazan Çulcu ve Ozan Maranlı bağlamaları ile türkülerini seslendirdiler. Programda; İzzettin Kanat, Ahmet Demir, Mehtap Karamanoğlu, Ramazan Eren, Ali Köşker, Kamil Yanar, Hatice Bahar ve Mustafa Bardak şiirlerini yorumladı. Programın sürdüğü saatlerde, Mersin Şairler ve Yazarlar Derneği Yönetimi ile üyeleri etkinliğin konuğu oldu. Programına destek vermek amacı ile katılan, MEŞYAD Başkanı Mustafa Doğan ile birlikte Yönetim kurulu ve dernek üyelerinden; Bekir Yıldız, Mustafa Öztemir, Zehra Üçgül, Çınar Arıkan, Fatma Arıkan, Meryem Özdemir, Mustafa Topaloğlu, Atifet Gezek, Handan Uçak, Günay Özdemir, Ensari Özaras, Mustafa Gezmen, Haşim Can ve Hüseyin Ermem ile Eskişehir’den gelen Ulvi Yürük yorumladıkları şiirleriyle salonda duygulu anlar yaşattı. Programın bitiminde Mustafa Bardak, Mersin'den gelerek etkinliğe katkıları nedeniyle dernek başkanı Mustafa Doğa’na plaket verdi. Ayrıca  konuklara; kalem, Şelale Dergisi ile Osmaniye yerfıstığını simgeleyen anahtarlık hediye edildi. Osmaniye Belediyesi Kent Müzesi’nin gezilmesi, ve Cumhuriyet Meydanı’ndaki çay sohbetinin ardından konuklar uğurlandı.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS