Minik öğrencilerden şehit ailesine ziyaret

Minik öğrencilerden şehit ailesine ziyaret

OSMANİYE Merkez 7 Ocak İlkokulu 1'nci sınıf öğrencisi 54 minik yürek, 2015 yılında Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde görev yaptığı birliğine bayramlaşmak için sivil kıyafetleriyle giderken PKK’lı teröristlerce şehit edilen 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Ali Sarak'ın ailesini ziyaret etti.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Merkez 7 Ocak İlkokulu 1'nci sınıf öğrencisi 54 minik yürek, 2015 yılında Diyarbakır'ın Silvan İlçesi'nde görev yaptığı birliğine bayramlaşmak için sivil kıyafetleriyle giderken PKK’lı teröristlerce şehit edilen 25 yaşındaki Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Ali Sarak'ın ailesini ziyaret etti.

Türkiye Harp Malulü Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Osmaniye Şube Başkanı Durmuş Öksüz ve Sınıf öğretmenleri Selma Has ile birlikte ziyaretlerini gerçekleştiren öğrenciler, daha sonra ise Envar'ul Hamit Camii'ndeki şehitliğe giderek şehit mezarlarına karanfil bırakıp dua okudu.

Öğrenciler tarafından, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Ali Sarak’ın evine yapılan ziyaret, çok duygusal anlara sahne oldu. Şehit Annesi Zeynep Sarak'a hediye olarak getirilen Türk Bayrağı ve Kuran-ı Kerim verildi. Şehit babası Müslüm ve ağabeyi Nedim Sarak ise öğrencilerle birebir ilgilendi. Ziyarete katılan misafirler ve öğrenciler, Şehit Jandarma Uzman Çavuş Mehmet Ali Sarak'a ait eşyalarla düzenlenmiş odasını tek tek ziyaret ettiler. Son olarak ise öğrenciler, Osmaniye Şehitliğini ziyaret ederek Kurtuluş savaşında kenti müdafaa ederken şehit olan kahramanların mezarlarını ziyaret edip dualar etti.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS