Osmaniye Belediyesi'nin düzenlediği yaz spor okullarına 2 bin öğrenci katılıyor

Osmaniye Belediyesi'nin düzenlediği yaz spor okullarına 2 bin öğrenci katılıyor

OSMANİYE Belediye Başkanı Kadir Kara, 'sağlıklı ve eğlenceli bir yaz için' sloganı ile başlatılan yaz spor okullarına çocukların ve ailelerin ilgisinin her geçen yıl daha da arttığını belirterek, okullara 2 bin öğrencinin katıldığını söyledi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Belediye Başkanı Kadir Kara, 'sağlıklı ve eğlenceli bir yaz için' sloganı ile başlatılan yaz spor okullarına çocukların ve ailelerin ilgisinin her geçen yıl daha da arttığını belirterek, okullara 2 bin öğrencinin katıldığını söyledi. 

Osmaniye şehir merkezinde belirlenen servis noktalarından ücretsiz olarak belediye tarafından ulaşımı sağlanan ve haftada 3 gün futbol, 2 gün diğer branşlar olmak üzere toplam 11 farklı branşta eğitim gören öğrenciler eğlenceli bir yaz geçiriyor. Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Stadyumu'nda futbolda eğitim gören öğrencileri ziyaret eden Başkan Kadir Kara, yaz spor okullarına bu yıl yaklaşık 2 bin öğrencinin katılım gösterdiğini belirtti. Kara, öğrencilerin aralarına girerek yakından ilgilendi.


YAZ SPOR OKULLARINI ÖNEMSİYORUZ

Amaçlarının geleceğe iyi nesiller yetişmesine katkı sağlamak olduğunu vurgulayan Kara, öğrencilere hitaben, "Kapalı bir ortamda sadece bilgisayar ve teknoloji bağımlısı haline getirmemek adına bu tip etkinliklerle gençlerimizi ve çocuklarımızı bir araya getirerek sosyal yaşamın, hayatı birlikte yaşamanın, mutlu ve huzurlu yaşamanın da katkısını sağlamaya çalışıyoruz. O nedenle yaz spor okullarını önemsiyor ve Osmaniye Belediyesi olarak her yıl bu etkinlikleri bu önemle yapmaya devam ediyoruz. Bundan sonrada inşallah devam edeceğiz" dedi. Ziyaret sonunda tüm çocuklara meyve suyu ve kek ikram edildi.


FOTOĞRAFLI

 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS