Osmaniye Tabip Odasından, doktora saldırıya tepki

Osmaniye Tabip Odasından, doktora saldırıya tepki

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Tabip Odası, Şanlıurfa'da Dr. Bahaddin Ahmet Yalçın'ın bir hasta yakınının saldırısına uğrayarak ağır yaralanmasına

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Tabip Odası, Şanlıurfa'da Dr. Bahaddin Ahmet Yalçın'ın bir hasta yakınının saldırısına uğrayarak ağır yaralanmasına tepki gösterdi.

Oda Başkanı Dr. Asu Kaya Gedik, hekimlerin, yaşam ile ölüm arasında ki ince köprüde, yaşama tutunduranlar olduğunu belirtti. Başkan Asu Kaya Gedik, "Biz hayata uzanan elleriz. Bizler hekim olabilmek için, çocukluğunu, gençliğini, en zorlu sınavlar, kitaplar, kadavralar, nöbetler, ameliyathane içinde feda eden insanlarız. Hekimin adanmışlığının karşılığı hiçbir zaman maddi menfaat olmamıştır, olamazda. Şifa bulan hastalarımızın teşekkürü en büyük mutluluk olmuştur. Bugün geldiğimiz noktada ise normal poliklinik gibi çalışılması istenen acillerde yığılma artan iş yükü, memnuniyetsizlik ve sonunda şiddete dönüşmektedir" dedi.

Sağlık çalışanlarının, memnuniyetsiz kitlelerce şikayet hatları ile adeta taciz edilerek çalışma şevki ve  performansının kırılmakta olduğunu ifade eden Gedik, "Oysa ki kurumlarımızdaki "Hasta hakları birimleri" vasıtası ile daha etkin bir denetim mekanizması devreye alınabilinir. Aksi takdirde “bana antibiyotik yazmadı, M.R. çekmedi, tahlil yapmadı" şikayetlerine savunma yazmakla uğraşan hekimler "tükenişten" kaçınamayacaktır. Sağlık sisteminin amirali olan hekimlerin ve beraberindeki olmazsa olmazları sağlık personelinin bu çöküntüsü, bir noktadan sonra telafi edilemez hale gelecektir" diye konuştu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS