Osmaniye'de 57. Alay Anma Vefa Yürüyüşü

Osmaniye'de 57. Alay Anma Vefa Yürüyüşü

OSMANİYE'de, Çanakkale Kara Savaşları'nın 103'üncü yıl dönümü nedeniyle "57'nci Alay Vefa Yürüyüşü" düzenlendi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de, Çanakkale Kara Savaşları'nın 103'üncü yıl dönümü nedeniyle "57'nci Alay Vefa Yürüyüşü" düzenlendi.

Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Gençlik Merkezi tarafından organize edilen yürüyüş öncesi, Alibeyli Camiinde İl Müftüsü Ali Rıza Tahiroğlu tarafından 'Çanakkale ve Şahadet'  konulu vaaz verildi. Sabah namazının kılınmasının ardından, cami çıkışında programa katılanlara 57'nci Alay askerlerinin son yemeği yarma buğday çorbası ikram edildi.  57. Alay'ın cepheye gidişini temsilen, Atatürk Caddesi üzerinden Envar'ül Hamit Cami'ne kadar kortej halinde katılımcıların ellerinde Türk bayrakları ile 'vefa yürüyüşü' gerçekleştirildi. Burada bulunan Kurtuluş Savaşı Şehitliği’nde Kur’an-ı Kerim ve şehitler için dua okundu.

Etkinliğe, Vali Ömer Faruk Coşkun, Garnizon Komutanı Topçu Albay Ahmet Serdar Gül, Emniyet Müdürü Nurettin Gökduman, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Mustafa Loğoğlu, diğer protokol üyeleri ile çok sayıda öğrenci ve vatandaş katıldı.


FOTOĞRAFLI


 


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS