Osmaniye'de çocuk istismarına karşı yürüdüler

Osmaniye'de çocuk istismarına karşı yürüdüler

İNSAN Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Osmaniye Şubesi öncülüğünde, çocuk istismarına dikkat çekmek amaçlı yürüyüş düzenlendi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - İNSAN Hak ve Hürriyetleri (İHH) İnsani Yardım Vakfı Osmaniye Şubesi öncülüğünde, çocuk istismarına dikkat çekmek amaçlı yürüyüş düzenlendi. Osmaniye'de Atatürk Caddesi'ndeki Yeni Hayat Hastanesi önünden toplanan kalabalık, Adnan Menderes Bulvarı üzerinden Park 328 Alışveriş Merkezi önüne kadar yürüdü.

'Çocuk susar sen susma, çocuk istismarına sessiz kalma' yazılı pankartı taşıyan ve sık sık 'Vur vur inlesin, katiller dinlesin' ve 'Katillere idam istiyoruz' şeklinde slogan atan kalabalığa çevredeki vatandaşlarda alkışlarıyla destek oldu.  Yürüyüş sonrasında basın açıklaması yapan İHH Derneği Başkanı Nadir Sarıcan, ülkede son günlerde çocuklarla ilgili kayıp, istismar ve katledilme haberlerinin geldiğini ve kayıpların büyük kaygıların eşiğine getirdiğini belirtti.

CEZALARI 'HADIM' DEĞİL 'İDAM' OLMALI

Tüm ailelerden ve yetkililerden beklentilerini açıklayan Nadir Sarıcan,  "Sapıkların cezası hadım değil idam olmalıdır. Çünkü kısasta hayat vardır. Minicik yavruları cennete gönderen sapkınları idam ederek cehenneme göndermek arzumuzdur. Derdimiz çocuklarımızdır. Çocuğu olan her anne baba gibi bizde diyoruz ki çocuklar ölmesin, yaşasın. Caniler, sapkınlar, teröristler, hainler hapishanelerde beslenmesin, gereği yapılsın. Bu vesileyle vahşetlerin bittiği huzurlu bir dünya diliyoruz. Çocuklarımızın ailelerine başsağlığı ve sabırlar diliyoruz"dedi.FOTOĞRAFLI - GÖRÜNTÜLÜ


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS