Osmaniye'de 'Yeni girişimciler için finansal kaynaklar' semineri

Osmaniye'de 'Yeni girişimciler için finansal kaynaklar' semineri

OSMANİYE Valiliği tarafından yürütülen 'Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM)'Projesi kapsamında "Yerimiz Var, Bütçemiz Dar: Yeni Girişimciler İçin Finansal Kaynaklar" Semineri düzenlendi.

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Valiliği tarafından yürütülen 'Osmaniye İş Geliştirme Merkezi (İŞGEM)'Projesi kapsamında "Yerimiz Var, Bütçemiz Dar: Yeni Girişimciler İçin Finansal Kaynaklar" Semineri düzenlendi.

Büyük Osmaniye Oteli'nde düzenlenen programa,  Vali Ömer Faruk Coşkun, Belediye Başkanı Kadir Kara, Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk,  kamu kurum ve kuruluşları il müdürleri ve girişimciler katıldı.

Seminerin açılış konuşmasını OSİP Projesi Ekip Lideri Teodora Hristoforova yaptı. Hristoforovna, "Birinci seminerimizi düzenlediğimizde İŞGEM henüz hazır değildi. Bugün itibariyle binamız hazır ve ilk katılımcılara da ‘hoş geldin’ diyoruz. Bugün, kendi işini kurmak isteyen girişimcilerimizin finans kaynaklarına nasıl ulaşabilecekleri ile ilgili olarak konuşmacı ve katılımcıları davet ettik. Konuşmacılarımız arasında uluslararası bir finans uzmanımız da var, O da uluslararası finans kaynaklarına nasıl ulaşılabileceği konusunda sizlere bilgi verecek. Katılımcılarımız sadece sunum için değil birebir görüşmeler için de bugün burada bulunuyor" dedi.

Osmaniye Korkut Ata Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Murat Türk ise yaptığı konuşmada, girişimciliğin önemini vurgulayarak, “Daha önce müfredatımızda yer alan ve girişimcilik olarak adlandırılan derslerimizin içerikleri, öğrencilerimizin KOSGEB Destekli Girişimci unvanı alabilmelerinin önünü açmak adına genişletilmiş ve bunun devamında KOSGEB ile yapılan işbirliği ile girişimci sertifikası almaları sağlanmıştır. Ders içerikleri güncellendikten sonra, bugüne kadar 1949 öğrencimizin KOSGEB Girişimci Sertifikası alabilmeleri için başvuru evrakları gönderimi yapılmıştır" dedi.

Vali Ömer Faruk Coşkun ise konuşmasında , Osmaniye'de ekonomik ve sosyal fayda sağlamak amacıyla, girişimciliğin geliştirilmesini ve desteklenmesini her zaman bir öncelik alanı olarak gördüklerini söyledi. Vali Coşkun, "İş hayatında teknik bilgiyi temel alan, dış dünya ile bağ kurabilen ve bu minvalde ticaret hacmini geliştirebilen, rekabet gücü yüksek girişimcilerin varlığı, bu önceliğimizin hayat bulmasında önemli bir basamak olacaktır. Osmaniye’mizin ve bölgemizin kalkınmasına hız verecek olan yeni bir oluşumun, Osmaniye İş Geliştirme Merkezi’nin yenilikçi iş fikirlerine sahip girişimcilere, ihtiyaç duydukları danışmanlık desteğine, uzman bilgisine ve iş ağı kurma fırsatlarına erişimi olan sağlıklı ve güvenli bir iş ortamı sunacağına olan inancımızı burada bir kez daha ifade etmek isterim. Yerel kaynaklarımızı en iyi şekilde değerlendirerek, sağladıkları ürün ve hizmetlerle Osmaniye’miz için katma değer yaratacak olan girişimciler, bölge ekonomisinin gelişmesine de büyük katkı sağlayacaktır"diye konuştu.

Vali Ömer Faruk Coşkun konuşmasının devamında, “8,3 milyon Avroluk bu büyük yatırım, girişimcilerimizin hem uygun fiziki alanlara hem de danışmanlık hizmetlerine ulaşmalarını sağlayacak. Sanayiye dayalı kalkınmamızın temel taşlarından biri olmaya aday Osmaniye İş Geliştirme Merkezi, ilimizin sanayi potansiyeline ulaşmasında önemli bir araç olacaktır. Osmaniye’mizin kalkınmasına ivme kazandıracak olan bu projenin, bölgemizdeki girişimcilik kültürünün gelişimine ve yetişmiş iş gücünün üretime yönlendirilerek başarılı işletmelerin kuruluşuna öncülük edeceğine inanıyorum. Osmaniye’nin girişimci ruhunun bu projeyi başarıya dönüştürecek beşeri sermayeyi sağlayacağına emin olarak, Osmaniye halkının üretkenliğinden ve girişimcilik isteğinden güç alan bu projenin hayata geçirilmesinde emeği geçen herkese teşekkür eder, İŞGEM’in Osmaniye’mize ve tüm girişimcilerimize hayırlı olmasını temenni ederim” dedi. Açılış konuşmalarının ardından Osmaniye İŞGEM Müdiresi Gaye Yalpa Osmaniye İŞGEM hizmetleri konulu bir sunum yaptı.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS