OTSO saldırısında gözaltı sayısı 18'e çıktı

OTSO saldırısında gözaltı sayısı 18'e çıktı

OSMANİYE Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) binasına gelerek Başkan Devrim Aksoy'a ve Başkan Yardımcısı Hasan Ersoy'a 3 Temmuz günü silahlı saldırıda bulunan S.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Ticaret ve Sanayi Odası (OTSO) binasına gelerek Başkan Devrim Aksoy'a ve Başkan Yardımcısı Hasan Ersoy'a 3 Temmuz günü silahlı saldırıda bulunan S.K.'nın yanı sıra olayla bağlantılı olduğu iddiasıyla gözaltına alınan kişi sayısı 18'e çıktı.

Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığının koordinesinde soruşturmayı genişletti. Osmaniye Cumhuriyet Başsavcılığı tarafından 3 Cumhuriyet savcısının görevlendirildiği olayla ilgili soruştur geniş çaplı sürdürülürken, polis ekipleri, zanlılarla bağlantılı olma ihtimali üzerine tespit ettikleri 3 kişiyi daha gözaltına aldı. Gözaltı sayısı 18'e yükselirken, soruşturmanın çok yönlü sürdürüldüğü kaydedildi.

Silah saldırıda MHP 26. Dönem Osmaniye Milletvekili Ruhi Ersoy'un ağabeyi TSO Başkan Yardımcısı Hasan Ersoy hayatını kaybetmiş, Başkan Devrim Murat Aksoy ise yaralanmıştı. Kaçan zanlı S.K. ise kısa sürede yakalanmıştı.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS