Ozanlar şairler, yayla sakinleriyle buluştu

Ozanlar şairler, yayla sakinleriyle buluştu

OSMANİYE Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) yayla sakinleri ile bir araya gelerek, türkülü şiirli saatler yaşattı.

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Ozanlar, Şairler ve Yazarlar Derneği (OŞYAD) yayla sakinleri ile bir araya gelerek, türkülü şiirli saatler yaşattı.

Amanos dağları eteklerindeki Mitisin yaylasında dernek yönetim kurulu üyesi Ahmet İpek’in evinde düzenlenen programa çok sayıda davetli katıldı. OŞYAD Genel Sekreteri Hatice Bahar’ın sunumu ile başlayan programda, Ozan Duranoğlu, Ozan Maranlı ve Aşık Dursun Yeşiloğlu bağlaması ile türkülerini yorumladılar. Arif Bahar ise Mahmut Eynallı’nın bağlaması işliğinde türküler seslendirdi. Programda, Ahmet  İpek ile Vatandaş Ahmet ise şiirlerini okurken, yayla sakinleri şiir ve türkülerle alkışlar eşliğinde duygulu saatler yaşadılar. Programdan memnun kaldıklarını belirten yayla sakinleri oyun havaları eşliğinde oyunlar oynayıp kendilerine unutulmaz bir gün yaşattıkları için OŞYAD ekibine teşekkür ettiler. Dernek Başkanı Mustafa Bardak ise yayla sakinlerinin ilgileri ve coşku ile programı izlemelerinden dolayı teşekkür etti. OŞYAD Yönetim Kurulu üyesi Ahmet İpek ise "Yayladaki evime kadar gelerek hem ‘geçmiş olsun’ dileklerini bildiren yönetim kurulundaki tüm arkadaşları, üye arkadaşlarıma teşekkür ediyorum. Bu sürpriz ziyaret beni daha mutlu kılmıştır. Biz OŞYAD olarak böyle samimi bir aileyiz, türkü ve şiirlerle beni tedavi etmek için Çukurova sıcağından gelerek hem beni, hem de yayla sakinlerine mutlu saatler yaşatan arkadaşlarıma bir keş daha teşekkür ediyorum" diye konuştu. Program bitiminde yayla evinin bahçesinde toplu fotoğraf çekilmesi ile ziyaret sona erdi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS