Sağlık çalışanlarına 'Kamu zararları ve tahsil eğitimi'

Sağlık çalışanlarına 'Kamu zararları ve tahsil eğitimi'

OSMANİYE İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına yönelik 'Kamu zararlarının tahsiline ilişkin usul ve esaslar' hakkında eğitim semineri düzenlendi.

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE İl Sağlık Müdürlüğü çalışanlarına yönelik 'Kamu zararlarının tahsiline ilişkin usul ve esaslar' hakkında eğitim semineri düzenlendi.


İl Müdürü Dr. Hasan Öznavruz, birimlerde görev yapan personelin günün koşullarına uygun olarak yetişmeleri, görevlerinin gerektirdiği bilgi, beceri ve davranışlara sahip olmalarını sağlamak ve verimliliklerini artırmak amacıyla faklı dönemlerde farklı konularda eğitim çalışmaları düzenlenmekte olduğunu söyledi.

İl Sağlık Müdürlüğü Hukuk ve Muhakemat Hizmetleri Birimi Sorumlusu Avukat Orhan Bilal Mavzer tarafından "Kamu Zararları ve Tahsil Yönetmeliği - Adli ve İdari Yargı Bakımından Kamu Zararı ve Tahsil Yöntemleri" başlıklı seminer düzenlendi.

Toplantıda, Türkiye Cumhuriyeti Anayasasının 129 uncu maddesinde; “Memurlar ve diğer kamu görevlileri Anayasa ve kanunlara sadık kalarak faaliyette bulunmakla yükümlüdürler" anlatılırken,  yapılacak çalışmalarda bu esas doğrultusunda hareket edilmesinin ülke menfaatleri için geçerli olduğunun tüm çalışanlar tarafından bilinmesi vurgusu yapıldı.

Eğitim seminerine, Devlet Hastaneleri, Ağız Diş Sağlığı Merkezleri, Döner Sermaye Saymanlıkları, Toplum Sağlığı Merkezleri, Gider Tahakkukta Çalışanlar ve Kamu Zararı Dosyası oluşturan personel katıldı.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS