Sağlık öğrencileri yurt dışında staj yapacak

Sağlık öğrencileri yurt dışında staj yapacak

OSMANİYE'nin Kadirli Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, İtalya ve Almanya’ya giderek, Alzheimer ve Demans hastalarının tedavi ve bakımının yapıldığı Sağlık Kurumlarında 21 gün süreyle staj yapacak.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'nin Kadirli Atatürk Mesleki ve Teknik Anadolu Sağlık Meslek Lisesi öğrencileri, İtalya ve Almanya’ya giderek, Alzheimer ve Demans hastalarının tedavi ve bakımının yapıldığı Sağlık Kurumlarında 21 gün süreyle staj yapacak.

Erasmus Projesi kapsamında yapılan "Unutmak istemiyoruz; bir Alzheimer ve Demans Stajı" projesi kapsamında staja gönderilecek olan öğrenciler İl  Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik'i ziyaret etti. Proje ile ilgili bilgi veren Okul Müdürü Fazıl Döğüşçü, Ulusal Ajans tarafından kabul edilen "Unutmak istemiyoruz: Bir Alzheimer ve Demans stajı" isimli Erasmus projesi ile okulun 42 bin 500 Euro hibe desteği aldığını, bu kapsamında 2018 yılı Mart ayı içinde 14 öğrenci ve 8 öğretmenin iki grup halinde İtalya ve Almanya’ya gideceğini, Alzheimer ve Demans hastalarının tedavi ve bakımının yapıldığı Sağlık Kurumlarında öğrencilerin 21 gün süreyle staj yapacağını söyledi. İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ise başarılarından dolayı idareci öğretmen ve öğrencileri kutladığını belirterek, Öğrencilerden Türkiye'yi en iyi şekilde temsil etmelerini, iyi bir gözlem yaparak gördükleri ile ilgili notlar tutmalarını belirterek başarılar diledi.


FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS