Sağlık Yüksekokulu öğrencileri beyaz önlük giydi

Sağlık Yüksekokulu öğrencileri beyaz önlük giydi

OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Sağlık Yüksekokulu tarafından, 'Onur ve Yüksek Onur Belgesi' almaya hak kazanan Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri öğrencilerine belgeleri düzenlenen törenle verildi.

İbrahim EMÜL/ OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Sağlık Yüksekokulu tarafından, 'Onur ve Yüksek Onur Belgesi' almaya hak kazanan Hemşirelik, Beslenme ve Diyetetik Bölümleri öğrencilerine belgeleri düzenlenen törenle verildi.

Rektörlük Büyük Salonda konuşan Sağlık Yüksekokul Müdürü Prof. Dr. Alpaslan Dayangaç, sağlık ve sağlık çalışanlarının halkın gözünde önemli yerde olduğunu belirterek, "Sağlık Yüksekokulumuz 6 bölümden oluşmaktadır. Hemşirelik bölümünde iki sınıf 145 öğrenci, Beslenme ve Diyetetik bölümünde ise toplam 63 öğrencimiz bulunmaktadır. İleri ki zamanlarda Üniversite yönetimimizin akademik kadroların tamamlanmasına yardım etmesiyle birlikte sağlık alanındaki öğrenci sayımızı artırmayı hedefliyoruz.  Sağlık Yüksekokulu olarak birinci amacımız hem teorik alanda hem de pratik alanda uluslararası kaliteyi gözetleyerek eğitim öğretim faaliyetlerini vermektir" dedi.

Daha sonra kürsüye çıkan OKÜ Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, Sağlık Yüksekokul’u öğrencilerine ‘Yönetim Sırları’ hakkında bir sunum yaptı. Rektörü Prof. Dr. Murat Türk, “Üniversitemiz fiziki anlamda yapılaşmasını hemen hemen tamamlamış durumda. Akademik anlamda da öğrencilerine neyi nasıl düşünmeleri gerektiğini öğreten bir Üniversite konumuna gelmiş olmanın haklı gururunu yaşıyoruz. Bugün iki enstitüsü, 6 Fakültesi, 3 Yüksekokul ve 5 Meslek Yüksekokulumuz ve 13 bin 977 öğrencisi, 742 civarında akademik ve idari personelle de Önlisans, Lisans, Yüksek Lisans ve Doktora mezunları vererek kendi öğretim üyesini yetiştirebilecek bir Üniversite konumuna gelerek bunun da haklı gurur ve onurunu yaşıyoruz" diye konuştu.

Rektör Türk’ten sonra Beslenme ve Diyetetik Bölümü dönem birincisi Ebrunur Yılmaz ve Hemşirelik Bölümünü temsilen Büşra Ballı birer konuşma yaptı. Konuşmaların ardından 6 öğrenciye Yüksek Onur Belgesi, 30 öğrenciye Onur Belgesi ve Hemşirelik Bölümünden ise 16 öğrenciye Onur Belgeleri takdim edildi. Törenin sonunda Beslenme ve Diyetetik Bölümü ve Hemşirelik Bölümü birincileri Ebrunur Yılmaz ve Serap Tercan’a önlüklerini Rektör Prof. Dr. Murat Türk giydirdi.FTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS