Şehit aileleri ve gaziler Mehmetçik'e destek için sınıra gidiyor

Şehit aileleri ve gaziler Mehmetçik'e destek için sınıra gidiyor

OSMANİYE'de bir araya gelen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyeleri, Mehmetçiğe moral olmak amacıyla Hatay'ın Hassa ilçesine doğru yola çıktı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'de bir araya gelen Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği üyeleri, Mehmetçiğe moral olmak amacıyla Hatay'ın Hassa ilçesine doğru yola çıktı. Osmaniye şube binasında düzenlenen programa Genel Başkan Gazi Emekli Albay Taner Uran da katıldı. Okunan kur'an-ı kerim ve yapılan duanın ardından şehit aileleri ve gaziler araçlarla yola çıktı. Burada basın mensuplarına açıklama yapan Türkiye Harp Malulü Gaziler Şehit Dul ve Yetimleri Derneği Genel Başkanı Gazi Emekli Albay Taner Uran, "Biz dernek olarak 43 ildeki şubemiz, 24 ildeki temsilciliğimizle birlikte Afrin'de savaşan Türk Silahlı Kuvvetler ve Emniyet mensuplarına destek amacıyla Hatay'ın Hassa ilçesine gidiyoruz." dedi.

'VATAN SAĞOLSUN' DİYEREK GÖREVE HAZIRIZ

Güvenlik güçlerinin şuanda çok büyük bir mücadele verildiğini ifade eden Genel Başkan Uran, "Çanakkale savaşında nasıl yedi düvele karşı mücadele verildiyse, şuanda da bizim askerlerimiz orada yedi düvelle savaşıyor. Bizim müttefik dediğimiz ülkelerin beslediği bu piyonlar her türlü imkanla bizim askerlerimizi engellemek için çalışıyorlar. Biliyorsunuz müttefik ABD 5 bin tır malzeme bunlara gönderdi. Şuanda savaşan bizim askerlerimize karşı bu 5 bin tır malzemeyi kullanıyorlar. Burada Amerika eli kanlı katil durumuna düşmüş durumda. Pentagon sözcüsü bir terörist başına general diye hitap etti. Bunları da kınıyoruz. Atlantik ötesinden gelip bizim sınırımızda Suriye'de pek çok oyun çeviriyordular. Ama bu oyunların hepsine bizim Mehmetçiğimiz gereken desteği verecek, bundan hiç kimsenin de şüphesi olmasın. Biz şehit aileleri ve gazileri olarak her zaman Türk Silahlı Kuvvetlerimizin, güvenlik güçlerimizin yanındayız. Dualarımızla onlarla beraberiz. Bize tekrar görev düşerse, seve seve o görevi yerine getirmek için de hiç birimizin şüphesi yok. Her kes 'Vatan sağ olsun' diyerek göreve hazırdır." diye konuştu.  

 


FOTOĞRAFLI  - GÖRÜNTÜLÜ


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS