Şehit astsubay için hatıra ormanı oluşturuldu

Şehit astsubay için hatıra ormanı oluşturuldu

OSMANİYE merkez Dervişiye Köyünde, Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Sefa Kök adına Hatıra Ormanı oluşturuldu.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE merkez Dervişiye Köyünde, Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Sefa Kök adına Hatıra Ormanı oluşturuldu. 250 fıstık çamı, 500 defne ve 250 incir fidanının toprakla buluşturulduğu dikim törenine Vali Ömer Faruk Coşkun,protokol üyeleri ile Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Sefa Kök’ün ailesi ve yakınları, öğrenciler ve vatandaşlar katıldı.

Adana Orman Bölge Müdürü İsmet Erol açılış konuşmasında, "Sayın Cumhurbaşkanımızın önderliğinde “Milletimizle Birlikte Daha Yeşil Türkiye” teması ile dün ülkemizde kutlanmaya başlanılan Orman Haftasını bugün de Osmaniye ilimizde ağaç bayramı ve fidan dikimi etkinliği ile kutlayacağız. Günün anısına fidanlarımızı tüm şehitlerimizin hatırasına, hain terör örgütü ile mücadelede şehit olan Dervişiye köylümüz Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Sefa Kök için hazırladığımız bu güzel hatıra ormanı sahasında toprakla buluşturarak daha yeşil bir Türkiye’nin inşa edilmesine birlikte katkı sağlayacağız" dedi.

Vali Ömer Faruk Coşkun ise konuşmasında, bu vatan toprağı için toprağa düşen binlerce şehitten bir tanesi olan Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Sefa Kök’ü tekrar yâd etmek için bir arada bulunulduğunu söyledi. Vali Coşkun, "Malumunuz olduğu üzere Osmaniye’miz şehitler diyarıdır, Akif’in “şüheda fışkıracak toprağı sıksan şüheda” dediği en değerli topraklardan biri Osmaniye'dir, çünkü bu topraklar bu vatan uğruna nice şehitler vermiştir. İşte bunlardan biri de Mustafa Sefa’mız’dır. Yine Akif’in “Kâbe’yi diksem başına yine bir şey yapabildim diyemem aziz hatırana ”dediği gibi onlar için ne yapsak azdır. Unutmayalım ki bu gün burada adına fidan dikeceğimiz şehidimiz ve şehitlerimiz bu toprakların tapusudur, Rabbim bizleri bu şehitlerimizin şefaatinden mahrum eylemesin.” dedi.

Açılış konuşmalarının ardından Dervişiye Köyü Merkez Camii İmam Hatibi Mehmet Genç tarafından şehitlerimiz için Kur’an-ı Kerim okundu ve dua edildi. Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Sefa Kök Hatıra Ormanının ilk fidanını diken Vali Ömer Faruk Coşkun daha sonra Şehit ailesi ile bir süre görüştü. Şehidin minik kızı Elif’le de ayrıca ilgilenen Vali Coşkun, “Şehidimize Allah’tan rahmet diliyorum, mekânı cennet olsun. Şehidimizin adı bu hatıra ormanında ebediyen yaşayacaktır” diye konuştu. Şehit Jandarma Astsubay Kıdemli Çavuş Mustafa Sefa Kök Hatıra Ormanında fidanlar, protokol mensupları, öğrenciler ve vatandaşlar tarafından toprakla buluşturuldu. Hatıra Ormanına ayrıca tüm şehitlerimiz adına birer fidan da dikildi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS