Şehit Uzman Çavuş, adının verildiği okulda anıldı

Şehit Uzman Çavuş, adının verildiği okulda anıldı

MARDİN'in Nusaybin ilçesinde, PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Etiz, ailesinin de katılımıyla adının verildiği okulda anıldı.

TOPRAKKALE (Osmaniye), (DHA) - MARDİN'in Nusaybin ilçesinde, PKK'lı teröristlere yönelik düzenlenen operasyonda şehit olan Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Etiz, ailesinin de katılımıyla adının verildiği okulda anıldı.

Şehit Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Etiz için adının verildiği Anadolu Lisesi'nde anma programı düzenlendi. Programa Kaymakam Vekili Mehmet Kaya, İlçe Milli Eğitim Müdür Vekili Kazım Sağıroğlu, Okul Müdürü, öğretmen, öğrenciler ve şehit ailesi katıldı.

Saygı duruşu ve İstiklal Marşı'nın okunması ile başlayan programın devamında Kur'an tilaveti yapıldı. Şehit annesi Sultan Etiz'in duygu ve düşüncelerini dile getirdiği konuşma, herkesi duygulandırdı. Anma programı, Şehit Jandarma Uzman Çavuş İbrahim Etiz'in özgeçmişi hakkında bilgilendirme yapılması, şiirlerin okunması ile devam etti. Daha sonra Kaymakam Kaya, şehit annesi Sultan, babası  Ahmet Etiz tarafından, Şehit İbrahim Etiz Anadolu Lisesi müdürüne, okulda bulunan şehit köşesinde sergilenmesi için Türk bayrağı takdim edildi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS