Tedavisi tamamlanan kaya kartalı doğaya salındı

Tedavisi tamamlanan kaya kartalı doğaya salındı

OSMANİYE'nin Kadirli ilçesinde yorgun düşmüş halde bulunan ve götürüldüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavisi tamamlanan kaya kartalı, doğaya bırakıldı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE'nin Kadirli ilçesinde yorgun düşmüş halde bulunan ve götürüldüğü Doğa Koruma ve Milli Parklar Şubesi Yaban Hayvanları Koruma ve Rehabilitasyon Merkezi'nde tedavisi tamamlanan kaya kartalı, doğaya bırakıldı.

Osmaniye Doğa Koruma ve Milli Parklar Şube Müdürlüğü'ne duyarlı vatandaşlar tarafından, bir yırtıcı kuşun arazide halsiz ve hareketsiz olduğu yönünde ihbarı yapıldı. Bunun üzerine belirtilen adrese giden Milli Parklar personelleri, kontrol altına aldıkları yırtıcı kuşun, kaya kartalı olduğunu belirledi. Yaban Hayatı Kurtarma Ünitesinde yaklaşık bir hafta süren bakım ve tedavinin ardından yaban kuşu, Düziçi İlçesindeki Düldül Dağı eteklerinde özgürlüğüne bırakıldı. Süzülerek tabi ortamına kavuşan kaya kartalı, kısa sürede gözden kayboldu.


FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS