Üniversitelilere araştırmanın pratik yolları anlatıldı

Üniversitelilere araştırmanın pratik yolları anlatıldı

OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından "Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları" ile "Rosetta Stone Online Dil Eğitim Aracı" başlıklı seminer düzenlendi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Korkut Ata Üniversitesi (OKÜ) Kütüphane ve Dokümantasyon Daire Başkanlığı tarafından "Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları" ile "Rosetta Stone Online Dil Eğitim Aracı" başlıklı seminer düzenlendi.

Merkez Kütüphane Konferans Salonu’nda ki programa ilginin oldukça yoğun olduğu gözlenirken her iki konuda ayrı oturumda gerçekleşti.

Seminerde "Rosetta Stone Online Dil Eğitim Aracı” başlığında seminerde sunum yapan Uğurcan Özkan, Rosetta Stone uygulaması ile 30 farklı dili, konuşma, yazma, okuma ve anlama yeteneklerini doğal bir şekilde öğretip ezberlemeden, çeviri zorunluluğu olmadan dil öğrenme imkânı sağladığını söyledi. "Literatür Tarama Teknikleri ve Pratik Araştırma İpuçları” hakkında da bilgiler veren Uğurcan Özkan ise şunları kaydetti: "EDS Toplu Arama Motoru, tüm kaynaklara erişim, e-kitapların online kullanılması ve indirilmesi, otomatik kaynakça oluşturma ve bibliyografik yönetim programları ile entegrasyon sağlayarak, kişiye özel fonksiyonlar- hatırlatmalar, kişisel klasör  oluşturma gibi bir çok özelliği kullanıcılara tek ara yüzden sunar." Seminerler sonunda katılımcılara sertifikaları dağıtıldı. FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS