Vali Coşkun, Atatürk'ün Osmaniye'ye geliş yıldönümünü kutladı

Vali Coşkun, Atatürk'ün Osmaniye'ye geliş yıldönümünü kutladı

OSMANİYE Valisi Ömer Faruk Coşkun, Atatürk'ün Osmaniye'ye gelişinin 93'üncü yıldönümünü yayımladığı bir mesajla kutladı.

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Valisi Ömer Faruk Coşkun, Atatürk'ün Osmaniye'ye gelişinin 93'üncü yıldönümünü yayımladığı bir mesajla kutladı.

Vali Coşkun, Cumhuriyetin kurucusu, büyük devlet adamı, Gazi Mustafa Kemal Atatürk'ün Osmaniye'yi şereflendirmesinin yıl dönümünün yaşandığı bir günde, Osmaniyeliler olarak onun buraya gelişini kutlamanın bahtiyarlığını yaşadıklarını söyledi.

Vali Coşkun mesajında şöyle dedi: "Kurtuluş Savaşı’nın kazanılmasının ardından kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devletinin vilayetlerini tek tek dolaşarak Anadolu insanıyla bir araya gelen Gazi Mustafa Kemal Atatürk gerçekleştirdiği bu ziyaretlerle, savaşın kazanılmasında büyük emeği geçen Anadolu insanına şükranlarını iletmiş, savaşlarla yorgun düşen milletine moral aşılamış, modern kalkınmış güçlü bir Türkiye’yi inşa etme yolunda halkın görüşlerini alarak aynı zaman da bu milletin irfanına ve zekâsına da güvendiğini göstermiştir. Değerli hemşerilerim, Türk milletinin yüksek vasıflarına güvenen, kazanılan her türlü zaferin milletin eseri olduğunu ifade eden Atatürk, 16 Ocak 1925 tarihinde İlimizi de ziyaret etmiştir. Gazi Mustafa Kemal’i ağırlamanın sevincini yaşayan Osmaniyeliler de birlik ve beraberlik içerisinde onu bağrına basarak, coşkuyla karşılamışlar ve şehrimizi onurlandırmasının mutluluğunu yaşamışlardır.  Aziz milletimizin o zor günlerde ortaya koyduğu birlik, beraberlik, azim ve kararlılık bugün de ülkemizin güçlü bir devlet olarak dünya milletleri arasında her geçen gün yükselmesinin en önemli kaynağıdır. Birlik ve beraberliğimizi muhafaza ettiğimiz sürece, aşamayacağımız hiçbir engelin, alt edemeyeceğimiz hiçbir iç veya dış tehdidin olamayacağına inanıyorum"

Vali Ömer Faruk Coşkun, başta Cumhuriyetin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silah arkadaşları olmak üzere istiklal mücadelesinin tüm kahramanlarını saygı, minnet ve rahmetle andığını sözlerine ekledi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS