Vali Coşkun'dan okul ve okuma yazma kursları ziyaretleri

Vali Coşkun'dan okul ve okuma yazma kursları ziyaretleri

OSMANİYE Valisi Ömer Faruk Coşkun, Cebelibereket Anadolu Lisesi, Karacaoğlan Ortaokulu ve Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu'nu ziyaret etti.

OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Valisi Ömer Faruk Coşkun, Cebelibereket Anadolu Lisesi, Karacaoğlan Ortaokulu ve Kanuni Sultan Süleyman İlkokulu'nu ziyaret etti.

Beraberinde İl Milli Eğitim Müdürü Ramazan Çelik ile birlikte okullara giden Vali Coşkun ilk olarak okul müdürlerinden okulların öğrenci ve öğretmen sayısı, okul güvenliği ve ihtiyaçlar hakkında bilgi aldı.

Vali Coşkun, ziyaretleri sırasında okul bahçesindeki çocuklarla ve sınıflardaki öğrencilerle  sohbet etti. Karacaoğlan Ortaokulu koridorunda oluşturulan Matematik Sokağında incelemelerde bulunan Vali Coşkun, daha sonra yetişkinlerin okuma yazma kursu aldıkları sınıfı da ziyaret etti. Vali Coşkun, kursiyerlerle bir süre sohbet ederek, başarılar diledi. Kursiyerler de Vali Coşkun'a okuma yazma kursu için teşekkür etti.

Ziyaretleri sırasında yaptığı açıklamada, okulların fiziki şartlarını ve yapılan eğitim faaliyetlerini yerinde görmek, varsa sorun ya da ihtiyaçları tespit etmek amacıyla zaman zaman okulları ziyaret ettiklerini ifade eden Vali Coşkun, "Çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitimi en önemli konularımızdan biri. Geleceğimiz olan evlatlarımızın en iyi eğitimi alması yönünde hep birlikte gayret gösteriyoruz. Temenni ediyorum ki bu gayretlerimizin sonucunda ilimizdeki eğitimi çok daha ileri bir noktaya taşırız” diye konuştu. Başarının pek çok ayağı olduğunu belirten Vali Coşkun, “Başarı öğrenci, öğretmen, veli ve idare ile işbirliği içerisinde hareket edilmesi ve iletişim kanallarının açık olması sayesinde gerçekleşiyor. Bu dayanışmayı gerçekleştiren okullarımızda bunun sonuçlarını görüyoruz" diye konuştu.

Vali Ömer Faruk Coşkun, ziyaretleri sırasında öğretmenlerle de bir araya geldi. Öğretmenlerin, eğitim faaliyetlerinin daha ileriye taşınması, başarının daha da artırılması noktasında önerileri olup olmadığını soran Vali Coşkun, öğretmenlerle bir süre sohbet etti.  Öğretmenlerin eğitim faaliyetlerindeki en önemli paydaş olduğunu belirten Vali Coşkun, “Öğretmenlerimize güveniyoruz, inanıyoruz. Çocuklarımızın başarısı için hep birlikte çalışacağız. Tüm öğretmenlerimize, öğrencilerimize başarılar diliyorum” dedi.FOTOĞRAFLI


{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS