Yılın ilk 3 ayında 45'i engelli bin 584 kişi işe yerleştirildi

Yılın ilk 3 ayında 45'i engelli bin 584 kişi işe yerleştirildi

OSMANİYE Çalışma ve iş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü aracılığı ile yılın ilk 3 ayında 45'i engelli bin 584 kişi işe yerleştirildi.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Çalışma ve iş Kurumu (İŞKUR) İl Müdürlüğü aracılığı ile yılın ilk 3 ayında 45'i engelli bin 584 kişi işe yerleştirildi.

Gerçekleştirilen hedefler hakkında bilgi veren İŞKUR İl Müdürü Ahmet Altunkaynak, işsizlere iş bulmanın yanı sıra, bin 515 işyerini ziyaret ederek, hem işverenleri kurum hizmetleri hakkında bilgilendirdiklerini hem de işverenlerden işçi talebi alarak iş arayanları işe yerleştirmek için çaba gösterdiklerini söyledi. İşsizlere mesleki deneyim kazandıran İşbaşı Eğitim Programından yararlanan katılımcı sayısının Osmaniye'de bin 343 kişi olduğunu belirten Altunkaynak, "9 bin 950 kişi bireysel görüşme yoluyla iş ve meslek danışmanlığı hizmeti aldı. Aktif işgücü hizmetleri kapsamında açılan istihdam garantili kurslarda 276 kişi yararlanırken, özel politika gerektiren gruplara yönelik açılan kurslar ile yok olmaya yüz tutmuş mesleklerde açılan kurslardan ise 493 kişi yararlandı" dedi.FOTOĞRAFLI


ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS