Zorkun Yaylası Çocuk Şenliğinde muhteşem final

Zorkun Yaylası Çocuk Şenliğinde muhteşem final

OSMANİYE Belediyesi tarafından, 6 yıl aradan sonra bu yıl 25'incisi düzenlenen Zorkun Yaylası Çocuk Şenlikleri, yoğun katılım eşliğinde ve coşkuyla tamamlandı.

İbrahim EMÜL/OSMANİYE, (DHA) - OSMANİYE Belediyesi tarafından, 6 yıl aradan sonra bu yıl 25'incisi düzenlenen Zorkun Yaylası Çocuk Şenlikleri, yoğun katılım eşliğinde ve coşkuyla tamamlandı. Muhteşem final Türkçe popun sevilen ismi Atiye konseriyle taçlandırıldı.
Yaklaşık 20 dalda düzenlenen yarışmalara yüzlerce çocuk katıldı. Birbirinden eğlenceli ve öğretici yarışmalarda çocuklar dereceye girebilmek için kıyasıya mücadele etti. Şenlikler boyunca devam eden yarışmalarda renkli görüntüler kaydedildi. Bir yandan yarışmalar devam ederken diğer yandan animasyon ekipleri de balon şov yaparak çocukları eğlendirdi. Ayrıca Belediye tarafından ücretsiz olarak kurulan şişme oyun alanları ve 12D sinema şenlik boyunca hizmet verdi.
Şenlik tepesinde kurulan stantları ziyaret ederek vatandaşlar ile sohbet eden Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, "Benim kahramanım siz sevgili çocuklardır. Her zaman için sizlere hizmet etmekten büyük onur duyuyorum. Osmaniye Belediyesi tarafından düzenlenen Zorkun Yaylası Çocuk Şenliğinde sizlerle birlikte olmaktan büyük mutluluk ve onur duyuyorum. Çocuk şenliğini kısa bir süre yapamadık. Sebebi ise maalesef ülkemizin yaşamış olduğu acılardı. Her geçen gün gelen şehit haberleri ülkemizi yasa boğuyor bizim yapmak istediğimiz şenliklere engel oluyordu. Bir yandan yüreğimiz acırken ve kanarken bir yandan bu vatanın topraklarında veya sınır ötesinde şehitlerimiz varken bizim şenlik yapabilmemiz doğru değildi. O nedenle bu şenlikleri yapmadık. Ama bugün Allah’a hamdolsun ki Türkiye Cumhuriyeti Devleti güçlü ve çok büyük bir kararlılıkla terörün ve teröristlerin üstlerine gitmekte ve elhamdülillah çok büyük bir başarı elde etmektedir. Bu nedenle bizde yeniden ve tekrar diyerek Zorkun çocuk şenlikleri yapmaya başladık" dedi.
MEHTER TAKIMINDAN MUHTEŞEM KONSER
Şenlik etkinlikleri kapsamında Osmaniye Belediyesi Mehter Takımı muhteşem bir konser verdi. Yaklaşık 1800 rakımlı zorkun yaylasında vatandaşlar mehteran konseriyle coştu. Yaklaşık 45 dakika süren konserde mehteran sahneden ayrılırken vatandaşlar uzun süre alkışladılar.
Çeşitli dallarda yapılan yarışmaların final müsabakaları yapıldı. Çocuklar tüm hünerlerini ve gayretlerini ortaya koyarak yarışmalarda kıyasıya bir mücadele sergilediler. Yarışmalar sonunda ödül töreni yapıldı. Dereceye giren genç yarışmacılar ödül olarak belirlenen madalya, hediye çekleri ve masal park bir günlük sınırsız eğlence kartlarını Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara’dan  aldı.
ŞENLİKLER ATİYE KONSERİYLE SONA ERDİ
Şenlikler Atiye konseri ile taçlandı. Osmaniye Belediye Başkanı Kadir Kara, sanatçı Atiye’ye çocuk şenliklerine katkı ve katılımlardan dolayı ve Osmaniye’de ağırlamaktan onur duyduğunu ifade ederek plaket ve Karatepe kilimi hediye etti. Sanatçı Atiye, sevenlerimizle bizleri böylesi doğa harikası bir yerde buluşturduğunuz için sizlere çok teşekkür ediyorum." İfadelerini kullandı. Daha sonra konser bütün coşkusuyla devam etti. Sahne performansı ve birbirinden güzel şarkılarıyla vatandaşları coşturdu. Şenlik tepesini dolduran binlerce kişi hep bir ağızdan söyledikleri atiye şarkılarıyla doyasıya eğlendi. 

FOTOĞRAFLI

ilgili haberler
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
{$ item.Title $}
{$ photo.Metadata.Title $}
{$ item.DailyVideosDetails.Section_Title $}
LG
MD
SM
XS