rize haberleri

Aksoy, TESK yönetim kurulu üyeliğine seçildi

Aksoy, TESK yönetim kurulu üyeliğine seçildi

Aytekin KALENDER(RİZE),(DHA)- Rize Esnaf Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy, Türkiye Esnaf ve Sanatkârları Konfederasyonu (TESK) yönetim kurulu üyeliğine seçildi. 

TESK 20'inci Olağan Genel Kurulu, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, TBMM Başkanı Binali Yıldırım ve Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk, Rize Milletvekili Hayati Yazıcı’nın katılımı ile Ankara’da gerçekleştirildi. Genel kurulda yapılan seçimde 599 geçerli oyun tamamını alan Bendevi Palandöken, üçüncü kez konfederasyon genel başkanı oldu. Rize Esnaf ve Sanatkârlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy da, yönetim kurulu asil üyeliğine seçildi.

‘ESNAFIMIZA HİZMET ETMENİN TEŞALAŞI İÇİNDE OLACAĞIZ’
Rize Esnaf ve Sanatkarlar Odaları Birliği Başkanı Güven Aksoy, Rize ili adına aldığı bu sorumluluğu ve görevi layığı ile yerine getireceğini ifade ederek, “TESK esnaf ve sanatkarın en tepe kuruluşudur. Rize tarihinde, ilk kez TESK yönetim kurulunda temsil hakkı elde etmiştir. Esnaf ve sanatkârımız için yıllardır hizmet etmenin talaşı ve azmi içerisinde olduk ve bundan sonrada olacağız. Getirildiğim görev esnaf ve oda başkanlarımızın katkı ve destekleriyle olmuştur. Ayrıca bu göreve getirilmemde katkıları olan; Rize Milletvekillerimiz Hayati Yazıcı, Osman Aşkın Bak, Muhammet Avcı, önceki dönem Rize Milletvekilliği yapan Hasan Karal ve Rize Ak Parti İl Başkanı İshak Alim’e de desteklerinden dolayı teşekkürlerimi sunuyorum. Bundan böyle gerek Rize’de ki esnaf ve sanatkarımızın, gerekse ülkemizin dört bir yanında ki esnaf sanatkarımızın talep ve beklentilerini hukuk çerçevesinde çözmeye çalışacağım” dedi.    

Yasal Bilgilendirme
{$ nextTitle $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $} © {$ item.Files[0].Sources[0] $}
{$ item.Title $}
{$ item.Title $}
ilgili haberler
 
LG
MD
SM
XS